Facebook Pixel

ЗАЗ запускає в Україні складання Kia з російських машинокомплектів

У Запоріжжі випускатимуть седани Rio та паркетники Rio X попереднього покоління.

02.02.2021 року відбудеться українська онлайн-прем'єра найдоступніших моделей Kia на глобальному ринку — седана Rio та паркетника Rio X. Але це не доповнення до однойменного хетчбека, який продається на нашому ринку вже п'ятий рік і який попри сучасну конструкцію так і не став популярним через ціну в €13 тис.

Йдеться про моделі попереднього, четвертого покоління, сконструйовані виключно для російського ринку, які складають під Санкт-Петербургом. Саме звідти на Запорізький автомобільний завод постачатимуть машинокомплекти трохи розібраних малолітражок.

І хоча прайс-листи на новинки ще не опубліковані, офіційні дилери вже приймають попередні замовлення. На сайті Kia Ukraine можна вибрати з квартету комплектацій пару бензинових «четвірок» (1400 куб. см, 100 к. с. i 1600 куб. cм, 123 к. c.) плюс 6-ступінчасті механічну та автоматичну коробки передач.

Скан: Kia Ukraine

Скан: Kia Ukraine

В Україні левову частину продажів марки Kia приносить кросовер Sportage. За підсумками 2020 року вiн замкнув топ-3 найпопулярніших моделей, розійшовшись тиражем у 5043 примірники.

А от на інші сім сімейств корейського концерну припадає 8,2% реалізацій. І великовузлове складання седана й особливо паркетника дають шанс вирівняти попит. Обидві моделі адаптувалися до пострадянських доріг і завдяки локалізації користуються в Росії популярністю.

Через наднизьку ціну (навіть меншу, ніж Picanto, що стоїть на сходинку нижче) більший попит має седан. Так, за 100-сильну версію Classic із «механікою» в стандартному оснащенні просять €9,4 тис., а 123-сильний Premium з «автоматом» обійдеться в €13,2 тис. А от створений на базі седана паркетник ринок зустрів не надто радо — фактично це лише піднятий хетч (дорожній просвіт збільшений зі 160 до 195 мм), а просять за нього, як за кросовер. 100-сильне економічне виконання псевдопозашляховика з «механікою» оцінено в €10,7 тис., а топова 123-сильна версія Premium з АКПП обійдеться в €13,9 тис.

З огляду на «націнку» на транспортування, митне очищення, доскладання, маркетинговий супровід кросовера Renault Arkana, який так само збирається на ЗАЗ, українська «націнка» складе в середньому €3 тис.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉