Facebook Pixel

Як довго європейцям збирати на Kia Sportage

The Page підрахувало, скільки мінімальних зарплат знадобиться в країнах Європи, щоб купити популярний кросовер.

Однією з вимог євробляхерів, які страйкують другий тиждень, є скасування драконівських мит на автомобілі. Але чи настільки вони великі, якщо порівняти з іншими країнами? Ми порівняли ціни офіційних дилерів на Kia Sportage в різних куточках Старого Світу й порахували, скільки місяців умовним англійцю, французу та німцю з анекдоту потрібно збирати на нього своїх МРОП (мінімальний розмір оплати праці).

Чому саме ця модель? Ось уже третій рік поспіль корейський крос-компакт є одним з найпопулярніших автомобілів на нашому ринку..

До нас Kia Sportage експортують із сусідньої Словаччини. Щоб купити цей кросовер, українцю потрібно 110 мінімальних зарплат, словаку — 35.

Виявилося, що ціни на новий Sportage в Україні є одними з найнижчих на континенті. Дешевше тільки в сусідній Молдові: €14,4 тис. проти наших €16 тис. А в таких країнах, як-от Нідерланди, Ірландія та Ісландія, він коштує просто астрономічні гроші — добре за €30 тис. Тож проблема, прихильники «Автоєвросили», не в зажерливих українських дилерах і роздутих митних зборах — проблема в наших із вами доходах. Нагадаємо, що з 1 вересня середня зарплата в Україні, за даними Мінфіну, склала 11,1 тис. грн за мінімальних 5 тисяч.

Фото: Kia Nederland

Фото: Kia Nederland

Водночас у трьох країнах (Нідерланди, Ірландія та Ісландія) Sportage коштує вдвічі більше, ніж у нас.


Мінімальні ціни на Kia Sportage і МРОП у країнах Європи* (грн)

kia-sportage-eu1.jpg

*За даними Євростату, у 6 з 27 країн-членів ЄС (Австрія, Данія, Італія, Кіпр, Фінляндія та Швеція) немає такого поняття, як «мінімальна заробітна плата». Усі ці країни, зі зрозумілих причин, до нашого огляду не потрапили.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉