IT

Депутати запропонували зобов'язати провайдерів розкривати дані користувачів – законопроєкт

Пропонується доповнити перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами. Фото: Rozetked

Пропонується доповнити перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами. Фото: Rozetked

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4004, яким пропонується ввести використання електронних доказів і зобов'язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті.

Ініціаторами проєкту є депутат із фракції «Слуга народу» Денис Монастирський і ще 12 депутатів зі «Слуги народу», груп «За майбутнє» та «Довіра».

Пропонується внести зміни до Кримінального кодексу й закону про телекомунікації з метою вдосконалити:

  • процедуру проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо кіберзлочинів;
  • взаємодію правоохоронних органів і операторів зв'язку під час проведення оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих дій і тимчасового доступу до інформації, речей і документів.
Telegram Logo

Провайдерам телекомунікацій також пропонується за власні кошти встановлювати у своїх мережах технічні засоби, які є необхідними для проведення негласних слідчих дій (СОРМ).

Оператори будуть зобов'язані сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів і недопущенню розголошення інформації про їхнє проведення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Перелік процесуальних джерел доказів пропонується доповнити електронними доказами. До таких доказів можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи; віртуальні активи; сайти, текстові, графічні, голосові повідомлення; метадані та бази даних.

Законопроєкт пропонує конфісковувати віртуальні активи, які були предметом кримінального злочину чи іншого суспільно небезпечного діяння.

Додатково. Група з 32 народних депутатів 4 вересня внесла до Ради законопроєкт № 4051 про вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини