Facebook Pixel

Депутати розробили законопроєкт про віддалену роботу: її можна буде поєднувати зі звичайною

Група з 32 народних депутатів внесла 4 вересня в Раду законопроєкт № 4051 про вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи (його текст на сайті поки відсутній).

Як повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на парламентський комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, серед іншого законопроєкт пропонує забезпечити співробітникові можливість поєднувати дистанційну роботу і роботу на робочому місці.

Також пропонується зобов'язати власника забезпечити безпечні умови роботи. Роботодавець при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу має право отримувати відомості про місце проживання або інше місце, де співробітник буде виконувати робочі обов'язки.

Співробітник повинен бути ознайомлений в письмовій формі або через електронний документообіг з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, нормативними актами роботодавця, оповіщенням і іншими документами. Також законопроєкт пропонує дозволити дистанційне ознайомлення співробітника з вимогами з охорони праці.

Автори законопроєкту вважають, що вдосконалення трудового законодавства може стимулювати перехід великої кількості співробітників з роботи за цивільно-правовими договорами на повноцінні трудові відносини з роботодавцем. Це забезпечить більшу захищеність співробітників.

Додатково. Верховна Рада 3 вересня по повній процедурі розглянула в першому читанні і прийняла проєкт закону «Про Бюро економічної безпеки» (№ 3087-д).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉