Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На ринку фінансових послуг з'явиться своя таємниця, що охороняється законом

Фото: cheline.com.ua

Фото: cheline.com.ua

Верховна Рада 27 квітня взяла за основу проєкт закону про фінансові послуги та фінансові компанії (№ 5065), який покликаний створити нову модель регулювання діяльності з надання фінпослуг.

Цей законопроєкт має замінити чинний закон «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», який було ухвалено ще 2001 року. «Закон є застарілим і не враховує сучасних реалій функціонування цих ринків, а також допускає наявність прогалин у законодавстві», — зазначали раніше в НБУ.

Законопроєкт пропонує розширити термінологію, яка використовується в законодавстві з регулювання ринків фінансових послуг, закріпити принципи надання фінпослуг і захисту прав споживачів «з метою забезпечення функціонування прозорого та конкурентного ринкового середовища».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Вводиться поняття «таємниця фінансової послуги» як спрощеного аналога банківської таємниці, встановлюється режим її захисту й розкриття фінансовими установами та регуляторами.

Пропонується розширити положення про обов'язок постачальника фінансової послуги надавати повну інформацію і встановити вимоги не тільки до реклами фінпослуг, а й до будь-якої іншої форми поширення інформації про фінансові послуги для підвищення захисту клієнтів від помилкової або маніпулятивної інформації.

Національний банк, який зараз є регулятором ринку небанківських фінустанов, зазначав, що цей документ стане першим із низки проєктів законів, які будуть підготовлені для вдосконалення регулювання ринків небанківських фінансових послуг.

Цей проєкт є рамковим, він закладає підвалини для законопроєктів, які описують регулювання певних секторів небанківського фінринку: страхування, кредитних спілок, платіжних послуг.

Додатково. 15 квітня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон (законопроєкт № 4241) про захист боржників під час врегулювання простроченої заборгованості. Деякі експерти називають його законом про легалізацію колекторів. The Page розбиралося, чи захистить він врешті-решт споживачів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини