Сьогодні, 10 вересня, забруднення у річці Десна накопичилося в межах м. Чернігів у місці зруйнованого автомобільного мосту. За оперативною інформацією, забруднення просунулося нижче м. Чернігів у Количівку (180 км), проте інтенсивний запах і випадки мору риби тут нечисленні. Розглядається можливість встановлення додаткових аераторних установок для просочення киснем річки вниз за течією. Фахівці Держводагентства та Держекоінспекції цілодобово аналізують дані, отримані від лабораторій та експертів, та напрацьовують відповідні заходи.
Нагромадження забруднень у зруйнованому автомобільному мосту відбулося через природні особливості дна річки та характер течії, що призвело до перемішування шарів води на різних глибинах.
Перед тим як досягти річки Десна, забруднення переміщалося до міста Сейм у вигляді суцільної маси темної води. Коли воно 27 серпня потрапило до Десни, почалося його розведення та фрагментація. Швидкість поширення забруднення варіювалася від 10 до 35 км на добу, залежно від характеру русла, що звивається.
У Чернігові та селах Макошине, Ушня, Бороміки, Вознесенське та Салтикова Дівчина зафіксовано випадки масової загибелі риби. Загалом на території Чернігівської області зібрано близько 17,5 тонни загиблої риби. На річці Десна фахівці Держекоінспекції у співпраці з рибоохоронним патрулем та місцевими спільнотами проводять заходи щодо вилову та утилізації мертвої риби.
У Чернігові та селі Максим спостерігається невелике зниження рівня кисню, що становить від 6 до 7,76 мгО₂/дм³. Лабораторні дослідження проб, взятих із річки Десна від гирла річки Сейм до Чернігова, показали підвищений вміст азоту, заліза та марганцю, а також нестачу кисню.
За даними експертів Держводагентства та Центрів контролю та профілактики, у цей час року зазвичай спостерігається перевищення рівнів марганцю. Природні умови визначають низку специфічних особливостей водних ресурсів Чернігівської області. Для багатьох річок характерний високий вміст заліза та марганцю, що має природне походження.
Підвищений вміст гумусових сполук у воді на тлі високих температур повітря може спричинити різке зростання рівня марганцю у водах, що супроводжується зниженням кисневого режиму. За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин у пробах води річок Сейм та Десна перевищень екологічних нормативів щодо вмісту пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не зафіксовано.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
UGB (Укргазбанк) видав перший в Україні кредит для підтримки ветеранів за програмою ЄБРР