Facebook Pixel

На Десні почали усувати забруднення води, яке надійшло з річки Сейм

У п’ятницю, 30 серпня, в Чернігівській області працівники Держводагентства, Держекоінспекції та ДСНС почали усувати у річці Десна забруднення та насичувати воду киснем.

Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.

Quote«Сьогодні ми розпочинаємо абсорбцію забруднюючих речовин у річці Десна, у місці, де можливо провести аерацію і запустити активний мул. Рішення щодо проведення таких заходів було прийняте після консультації з науковцями та на підставі рішення ТЕБ та НС», — йдеться у повідомлені.

Науковці прогнозують, що внесення активного мулу зменшить забруднення води. Окрім цього, працівники Держводагентства разом з ДСНС розпочали насичувати воду киснем.

Перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький прогнозує, що аерація та внесення активного мулу має поглинути забруднюючу органіку, що надходить в Десну з річки Сейм. Також ці заходи мають запобігти мору риби.

За його словами, загалом завезено 10 тонн активного мулу. Також надалі Міндовкілля постійно спостерігатиме та моніторитиме стан води, особливо у місцях внесення активного мулу, щоб прослідкувати динаміку очищення.

Окрім цього, для подальшого аналізу та відстежування змін, перед проведенням аерації Міндовкілля відібрало проби води для дослідження.

Наскільки забруднена вода у річці Сейм

За даними Держводагентства та ДЕІ, на річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях концентрація забруднення зменшилася.

У Батурині міська рада спільно з ДСНС продовжує збирати загиблу рибу та ховати її у відповідних місцях. Так, станом на 30 серпня у Сумській області вже зібрано понад 11 тонн загиблої риби.

Наскільки забруднена вода у річці Десна

Своєю чергою на річці Десна Держекоінспекція та рибоохоронний патруль продовжують виловлювати загиблу рибу на території Сосницької громади Корюківського району. Так, за допомогою сіток вони вже вилучили 500 кг риби.

Загалом в Чернігівській області зібрано майже 6 тонн загиблої риби станом на 30 серпня.

Водночас вода у річці Десна в Київській області не забруднена. За словами Міндовкілля, загибелі риби та інших тварин також не виявили. Однак для недопущення вторинного забруднення річки міністерство планує у певних місцях встановити сітки для вилову загиблої риби.

Пресслужба Міндовкілля також зазначає, що після забруднення річок Держпродспоживслужба посилила контроль за реалізацією риби у цих регіонах. Так, населенню не рекомендується використання води з річки Сейм для напування худоби та поливу городини.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна

Зазначимо, 27 серпня 2024 року Державне агентство меліорації та рибного господарства повідомило, що у річці Сейм, яка є притокою Десни, зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Зокрема, йдеться про амоній та завислі речовини.

Там припускають, що починаючи з 14 серпня росіяни скидали відходи у річку Сейм, чим спричинили масштабне забруднення водойми.

28 серпня міський голова Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна та її затоках було виявлено отруйну речовину, яка стікає з території росії.

Однак згодом мер видалив свою публікацію, у якій ішлося про забруднення. Натомість Момот поширив допис Київської ОДА, в якому зазначається, що Держекоінспекція не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна.

Подякувати 🎉