У річці Десна та її затоках було виявлено отруйну речовину, яка стікає з території росії. Про це повідомив міський голова Вишгорода Олексій Момот.
Відомо, що згодом мер видалив свою публікацію, у якій ішлося про забруднення. Натомість Момот поширив допис Київської ОДА, в якому зазначається, що Держекоінспекція не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна.
Попередньо міський голова Вишгорода повідомляв, що 26 серпня було проведено позачергове засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому було прийнято рішення заборонити для мешканців купання та вилов риби у Десні.
Момот зазначав, що в річці Десна та її затоках виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону.
Він також додав, що заборона буде діяти на територіальних Броварської, Вишгородської, Пірнівської громад.
Оновлено: водночас 28 серпня Державна екологічна інспекція Столичного округу заявила, що не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна у межах Київської області.
Вона повідомила, що вміст кисню в межах норми, фактів мору риби не виявлено.
Також Київська ОДА зазначила, що напередодні отримала інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області щодо погіршення стану води у річці Сейм, яка є лівою притокою річки Десна. Зокрема, йшлося про забруднення води, а також щодо замору риби.
«Оскільки Десна протікає територією Київщини, а саме Вишгородським та Броварським районами, комісія ТЕБ та НС доручила здійснювати щоденний моніторинг якості води», — йдеться в повідомлені Київської ОДА.
ОДА додала, що Київська обласна комісія ТЕБ та НС рекомендує не користуватися водою річки Десна. Зокрема, там заборонено купатись, ловити рибу, а також використовувати річкову воду для господарських потреб і поїння худоби.
27 серпня Чернігівська райдержадміністрація також заборонила купатись, ловити рибу та використовувати воду з річки Десна для поїння худоби.
Райдержадміністрація планує організувати контроль за реалізацією та перевезенням риби з Десни та території населених пунктів Чернігівського району.
Напередодні Державне агентство меліорації та рибного господарства України також повідомило, що у річці Сейм, яка є притокою Десни, зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Зокрема, йдеться про амоній та завислі речовини. Там припускають, що починаючи з 14 серпня росіяни скидали відходи у річку Сейм, чим спричинили масштабне забруднення водойми.