Facebook Pixel

За минулий рік у світі народилося 24 «єдинороги»

Загалом за 2019 рік світовим фінтех-стартапам вдалося залучити $34,5 млрд, що на 15% менше, ніж річне фінансування за 2018 рік, яке склало $40,8 млрд. За минулий рік у світі з'явилося 24 «єдинороги», таким чином, загальна кількість стартапів з капіталізацією у понад $1 млрд збільшилася до 64.

Як свідчать результати аналітичної компанії CB Insights, за весь минулий рік у галузі було укладено 1913 угод, тоді як роком раніше – 2049.

Фото: CB Insights

Фото: CB Insights

У Північній Америці, Європі та Азії обсяг угод впав у порівнянні з 2018 роком, що частково було обумовлено 5-річним мінімумом укладення угод на ранніх стадіях (посівний та раунд А), утім, угоди на етапі раунду В сягнули свого максимуму за останні 5 років.

Telegram Logo

Аналітики підрахували, що половина загального обсягу фінансування ($17,2 млрд) припала на 83 так званих «мегараунди» на суму $100 млн і вище. Минулий рік виявився рекордним за кількістю таких раундів на всіх ринках, окрім Європи.

Фото: CB Insights

Фото: CB Insights

Фіксування фінтех-сектора також досягло максимальних значень у Південній Америці, Африці та Південно-Східній Азії. Незважаючи на макроекономічний тиск, фінтех-сектор загалом був стійким: Латинська Америка переживала буремний період соціальної й політичної невизначеності, а Європа готувалася до Brexit, однак в обох регіонах сектор встановив фінансові рекорди.

За 2019 рік було зафіксовано появу 24 «єдинорогів», до числа яких увійшли Ripple з оцінкою в $10 млрд, Hippo – $1 млрд та інші. Загалом аналітики нарахували 67 фінтех-стартапів з венчурним капіталом на загальну суму $244,5 млрд.

Фото: CB Insights

Фото: CB Insights


Коментарі

Всі новини