Facebook Pixel

Україна відновила транзит агропродукції через Польщу: які умови перевезення

З 21 квітня митні органи України та Польщі відновили транзит аграрної продукції через польский кордон. Але відтепер умови перевезення значно посилилися.

Про це пише ЦТС.

Зокрема, агроперевізники можуть здійснювати транзит продукції тільки за наявності митної декларації Т1, де як місце призначення вказано польські порти Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин або інші країни ЄС; кодів товарів сільськогосподарської продукції (на рівні 6 цифр), а також даних щодо безпеки та захисту, які вимагає Європейський Союз.

Також митні органи Республіки Польща вимагають:

  • встановлення електронних пломб на транспортний засіб на польській стороні (для відстеження переміщення транспортного засобу та гарантування, що вантаж не буде розвантажений на території Польщі);
  • відстеження вантажів, які йдуть транзитом до інших країн ЄС, за допомогою електронної системи SENT.

Також митні органи Польщі впродовж першого тижня, з 21 до 26 квітня, фізично супроводжуватимуть кожен вантаж від кордону до польського порту або до кордону з іншою країною ЄС. Надалі супровід буде застосовуватися винятково в обґрунтованих випадках, передбачених чинним законодавством Республіки Польща. Для українських перевізників опломбування буде безплатним, супровід найближчим тижнем також буде безплатним.

Для транспортних засобів, які вже зараз перебувають на польській стороні кордону, у разі якщо власники вантажу не бажають робити реімпорт і відповідно сплачувати ПДВ, необхідно буде оформити декларацію Т1 на пункті пропуску та спрямувати вантаж в інші країни ЄС чи польськи порти.

Під час спроби імпортувати товари до Польщі попри заборону польські митні органи можуть повернути транспортний засіб із вантажем в Україну. У такому разі перевізник і вантажовідправник отримають додаткові витрати — сплату ПДВ і витрати на логістику.

Зазначається, що умови перетину кордону можуть змінюватися.

Подякувати 🎉