Юлія Тимошенко отримала $5,5 млн компенсації від американської юридичної фірми Skadden

Юлія Тимошенко отримала 150 млн грн від американської юридичної компанії. Фото: УП

Юлія Тимошенко отримала 150 млн грн від американської юридичної компанії. Фото: УП

Народний депутат Юлія Тимошенко, яка нещодавно задекларувала дохід у 150 млн грн від «американської юридичної фірми», отримала ці кошти від компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom з Нью-Йорка, яка у 2012 році працювала проти Тимошенко в США в інтересах тодішнього президента України Віктора Януковича.

Про це повідомила газета The New York Times (NYT).

Skadden заплатила не менш $11 млн, щоб уникнути судового розгляду з Тимошенко, яка звинуватила фірму у сприянні її політичного переслідування. За $5,5 млн отримали Тимошенко і її адвокат, народний депутат Сергій Власенко, який також заявляв про політичне переслідування з боку Януковича.

Telegram Logo

NYT повідомляє, що історія з Skadden почалася близько восьми років тому. Тоді, через рік після того, як Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році, Мін'юст України найняв Skadden для незалежної оцінки судового процесу над Тимошенко у зв'язку з її позовом проти України в ЄСПЛ. У висновках Skadden говорилося, що справа не була політично мотивованою.

Пізніше в компанії визнали, що доповідь по справі Тимошенко була суперечливої і писалася адвокатами «за замовленням Пола Манафорта на користь його клієнта Віктора Януковича».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В минулому році Тимошенко та її адвокат Сергій Власенко звернулися в юридичну компанію Reid Collins & Tsai, щоб вивчити можливість суду зі Skadden.

Після цього Skadden, не чекаючи подачі позову, вирішила виплатити їм компенсацію, яка надійшла в Україну через рахунки Reid Collins & Tsai. У декларації Власенко вказав ці надходження як «іноземний дохід», а Тимошенко заявила, що це «компенсація за шкоду, заподіяну політичними репресіями в 2011-2014 роках, яка була отримана в Сполучених Штатах на стадії врегулювання в рамках попереднього ув'язнення».

У минулому році Skadden заплатила $4,6 млн, щоб закрити розслідування, проведене Мін'юстом США з питання про те, чи порушувала її робота з урядом України закони про лобіювання іноземних держав.

Фірма вказала, що за цю роботу вона отримала $5,2 млн. Причому $4,15 млн надійшли від неназваного українського олігарха і його американського лобіста, а $1,1 млн – від Міністерства юстиції України. В ході перевірки робіт фірма повернув українському уряду $567 тис.

Один з юристів компанії, Алекс ван дер Цваан, зізнався, що брехав федеральним слідчим в своїх повідомленнях, пов'язаних з роботою для Януковича.

Головний адвокат Skadden по Україні, Грегорі Б. Крейг, колишній адвокат Білого дому при президенті Бараку Обамі, був виправданий за звинуваченням у брехні федеральним властям про роботу. Пол Манафорт, який був політичним консультантом Януковича і залучив до роботи Skadden, відбуває сім з половиною років тюремного ув'язнення за фінансові та лобістські порушення, пов'язані з його роботою на Януковича, повідомила NYT.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини