Facebook Pixel

Європа має три роки, щоб підготуватися до нападу росії – генерал армії Бельгії у відставці

Європа має три роки, щоб підготуватись до нападу росії – Марк Тіс, генерал-лейтенант армії Бельгії у відставці. Фото — beldefnews.mil.be

Європа має три роки, щоб підготуватись до нападу росії – Марк Тіс, генерал-лейтенант армії Бельгії у відставці. Фото — beldefnews.mil.be

Країни ЄС мають терміново активувати зусилля у сфері оборони. Про це бельгійський генерал у відставці Марк Тіс заявив в ефірі телеканалу VRT CANVAS.

Ситуація на фронті в Україні зайшла в глухий кут і, за словами Тіса, це також погана новина для Заходу.

Quote«Якщо Україна не отримає чіткої підтримки від Європи та Сполучених Штатів, вони будуть у дуже поганому становищі. росія зараз мобілізувала додатково 150 тис. людей, і їхня економіка роками була зосереджена на війні», – наголошує генерал у відставці.

Він згоден з думкою очільника польської розвідки Яцека Сівери: війна не зупиниться в межах України. Той вважає, що у НАТО є максимум 3 роки, щоб підготуватися до нападу з боку росії. Поляки можуть мати рацію, впевнений Марк Тіс.

Quote«Три роки – це правильний термін», — каже він.

НАТО має бути напоготові, хоча Польща поки не отримала жодних підтверджень намірам росії.

Генерал-лейтенант Тіс нагадує, що через велику нестачу боєприпасів армія Бельгії витратила б усі боєприпаси менше ніж за добу.

Quote«Якщо сьогодні тут почнеться війна, бельгійській армії доведеться почати кидати каміння через кілька годин, тому що у нас закінчаться боєприпаси», – заявив він у телеефірі.
Quote«У мене було 15 млн євро на рік на закупівлю боєприпасів. Зараз бюджет на зброю збільшений до 150 млн євро. Проте якщо ми хочемо мати ресурс на бойові дії хоча б від 30 до 60 днів, нам потрібно від 5 до 7 млрд євро», – наголошує Тіс.

Чи настільки серйозна російська загроза? За словами Тіса, багато аналітиків і політиків роблять помилку, дивлячись лише на Україну.

Quote«Ми сприймаємо це як окремий факт, тоді як речі також відбуваються в інших частинах світу. У регіоні Сахель [Африка південніше Сахари] росія витіснила західні країни. росія та Китай мають певне бачення світового порядку, і воно не співпадає з позицією Європи і США», – нагадує він.

Марк Тіс також попереджає про підтримку росії в Європі. Він не хоче називати ці сили п'ятою колоною, але наголошує, що треба бути пильними.

Quote«У Франції доведено, що Марін Ле Пен підтримувала росію. Якщо ви бачите, як певні партії відвідують Сирію чи Кремль, не всі розуміють, звідки ці політики отримують [фінансову] підтримку», – каже генерал.
Quote«Наша військова розвідка ADIV та Служба безпеки VSSE кажуть, що ми маємо остерігатися втручання у вибори. Але неможна бути наївними в таких питаннях», – підсумовує Тіс.

Марк Тіс – генерал-лейтенант у відставці, до липня 2023 року – заступник начальника сил оборони та бельгійської армії в Міністерстві оборони Бельгії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉