Facebook Pixel

Як Євросоюз готується до заборони російського алюмінію

Як Євросоюз готується до заборони російського алюмінію

Як Євросоюз готується до заборони російського алюмінію

Європейські та американські покупці агресивно конкуруватимуть за близькосхідний алюміній, якщо Європейський Союз заборонить російський метал у найближчі місяці, що спричинить зростання цін, нагадуючи 2018 рік, коли санкції були накладені на «Русал». Про це пише Reuters.

Гонка за алюмінієм із країн Близького Сходу, включаючи Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн, підживить інфляцію для західних компаній у транспортній, пакувальній та будівельній галузях, які вже мають високі витрати на сировину та заробітну плату.

Значно легший за сталь, алюміній є ключовим матеріалом для електромобілів.

ЄС місяцями обговорював санкції, які б заборонили російський алюміній. Жодних нових санкцій щодо нього не було включено в останній санкційний пакет, присвячений другій річниці вторгнення росії в Україну, але ЄС, як очікується, незабаром запропонує інший пакет із новими заборонами на імпорт.

За даними Міжнародного інституту алюмінію, близькосхідні виробники відповідальні за 6,2 млн метричних тонн, або майже 9% світових поставок минулого року. Приблизно 2 млн з них було відправлено до Європи та Сполучених Штатів.

Втрата російського металу залишить Європу з дефіцитом близько 500 тис тонн, частина з яких може бути компенсована відновленням незадіяних потужностей у регіоні. Але не всіх.

Quote«Постачальники з Близького Сходу не зможуть швидко повністю компенсувати дефіцит в Європі», — сказав Дмитро Серес з американського трейдера алюмінію PerenniAL.

Покупці алюмінію на фізичному ринку сплачують ціну Лондонської біржі металів (LME) плюс надбавку для покриття витрат на транспортування та транспортування і податків.

Quote«Європейські ціни повинні підвищитися, щоб залучити метал з інших регіонів, включаючи Сполучені Штати. Ціни в США також повинні підвищитися, щоб продовжити надходження металу», — сказав Серес.

Санкції США проти російського виробника «Русал» у квітні 2018 року спровокували кризу, в результаті якої алюміній на Лондонській біржі металів (LME) підскочив на 35% за кілька днів до семирічного максимуму.

За наступний місяць європейські ціни зі сплатою мита зросли на 45%, тоді як ціни в США зросли на 20% за той самий період.

Зростання цін у разі нової заборони навряд чи пошириться так далеко, як у 2018 році, через надлишки в Азії, оскільки російські поставки також, ймовірно, будуть спрямовані до Китаю, який вже є основним одержувачем російського алюмінію після того, як росія вторглася в Україну.

Quote«Якщо тоннаж «Русалу» більше не прийматиметься в угодах на LME, враховуючи відсутність неросійського металу на складах, фізичні премії та ціни на LME, швидше за все, різко зростуть», — сказав аналітик Bank of America Майкл Відмер.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉