Facebook Pixel

Єврокомісія за прискореною процедурою дозволила продаж першого препарату проти COVID-19

Раніше ремдесивир був дозволений для лікування коронавірусу в США. Фото: ВВС

Раніше ремдесивир був дозволений для лікування коронавірусу в США. Фото: ВВС

Європейська комісія видала умовний дозвіл на продаж і застосування ремдесивиру для лікування COVID-19. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Фактично, цей препарат став першим в ЄС дозволеним для лікування цього захворювання

Дозвіл було надано за прискореною процедурою після отримання рекомендації Європейського агентства з лікарських засобів.

Telegram Logo

Ефективність ремдесивиру була оцінена за процедурою ковзної перевірки, яка використовується під час надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я.

Контекст. Ремдесивир використовується при боротьбі з вірусом Ебола, вірусом Марбурга, респіраторно-синцитіальним вірусом людини, вірусом Джунина, вірусом лихоманки Ласса і деякими коронавірусами.

Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (U. S. Food and Drug Administration) 1 травня видало у спрощеному порядку дозвіл для екстреного використання ремдесивиру для лікування COVID-19 в США.

Ремдесивир може бути небезпечний для здоров'я через його токсичності, заявив ексглава російської лабораторії особливо небезпечних інфекцій «Вектор», професор вірусології Олександр Чепурнов. «Складність противірусної боротьби в тому, що вірус забирається всередину клітини, тому майже всі препарати, які ефективні, виявляються токсичними для клітин, а значить, і для організму», — розповів він.

Коментарі

Всі новини