Facebook Pixel
IT

ЄС оштрафував Apple на 1,8 млрд євро через скаргу Spotify

У понеділок, 4 березня, Європейська комісія наклала на Apple Inc. штраф у розмірі 1,8 млрд євро. Причиною стало те, що Apple закрила доступ клієнтам до музичних додатків на своїх платформах, зокрема Spotify.

Про це пише Bloomberg

Європейська комісія зобов’язала Apple припинити перешкоджати додаткам для потокової передачі музики інформувати користувачів про дешевші пропозиції поза межами Apple App Store. Це перший штраф, який ЄС наклав на Apple.

Quote«Протягом десятиліття Apple зловживала своїм домінуючим становищем на ринку розповсюдження програм для потокової передачі музики через App Store», — заявила керівник антимонопольного законодавства ЄС Маргрете Вестагер . «Вони зробили це, заборонивши розробникам інформувати споживачів про альтернативні, дешевші музичні послуги, доступні за межами екосистеми Apple».

Apple заявила, що подасть апеляцію на рішення ЄС, яке розпочинає судову битву, що може тривати роками. У своїй заяві компанія заявила, що регулятори не змогли «викрити жодних достовірних доказів шкоди споживачам і ігнорують реалії ринку, який процвітає, конкурентоспроможний і швидко зростає».

Розслідування ЄС було спровоковано скаргою майже п’яти років тому від стокгольмської компанії Spotify, яка стверджувала, що була змушена підвищити ціни на щомісячну підписку, щоб покрити витрати, пов’язані з імовірним тиском Apple на роботу App Store.

Це не перший великий штраф від ЄС проти великих технологічних компаній. Зокрема, у 2018 році Єврокомісія наклала на Google Alphabet Inc. Два найбільші антимонопольні штрафи ЄС наразі — рекордні 4,3 млрд євро за її домінування на ринку мобільних пристроїв Android у 2018 році. Це послідувало за штрафом у розмірі 2,4 млрд євро за нібито підвищення власної торгової служби над конкурентами. Вона також зобов’язала Apple повернути 13 млрд євро за нібито несправедливі податкові пільги з Ірландії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉