Facebook Pixel

Стеля цін на російську нафту: чому ЄС ніяк не може дійти згоди

З-поміж членів Євросоюзу досі немає єдності щодо того, яким має буди ціновий поріг на російську нафту. Запропоновані раніше $65 до вподоби не всім країнам-членам блоку, пише Bloomberg. Польща, наприклад, вимагає суттєвішого зниження — аж до $30 за барель. Натомість Греція з її суднохідною галуззю наполягає на підвищенні стелі хоча б до $70 за барель.

Очікується, що посли членів-країн ЄС зберуться на додаткову зустріч 24 листопада для чергових переговорів із питання встановлення цінової стелі на російську нафту.

Чому стеля ціни на російську нафту в $65 це мало

ЄС розглядає питання щодо впровадження цінової межі на російську нафту на рівні $65 — 70 за барель. Однак навіть за умови погодження показника $65 ціна однаково буде набагато вищою за собівартість виробництва нафти в рф (експерти оцінюють її в приблизно $20). Відповідно запровадження такого цінового порогу матиме мінімальне значення для торгівлі рф.

«Російська нафта зараз торгується зі значним дисконтом, як порівняти з нафтою Brent, — приблизно $65 за барель. Якщо цінова межа G7 для російської нафти буде встановлена на аналогічному рівні, це не завдасть росії великої шкоди», — сказала Симона Тальяп'єтра, старша наукова співробітниця аналітичного центру Bruegel у Брюсселі.

Контекст. Нагадаємо: впровадження стелі ціни на російську нафту стало складником восьмого пакета санкцій ЄС проти рф за її війну в Україні.

5 грудня США разом із країнами G7 і Євросоюзу запровадять заборону на морські перевезення російської нафти, заборона на перевезення нафтопродуктів морським шляхом почне діяти від 5 лютого 2023 року.

Подякувати 🎉