ЄС може позбавити громадян Грузії безвізового режиму через відхід від демократичних норм. Зокрема, на це вплинув нещодавно ухвалений закон про «іноземних агентів» партії влади «Грузинська мрія» і ще низка законів за зразком тих, що вже ухвалила росія. Про це пише Politico.
Чому ЄС пригрозив позбавити громадян Грузії безвізу
«Уряд країни на Південному Кавказі повинен виконувати свої зобов’язання, якщо він хоче зберегти свої переваги у Євросоюзі», – заявили у Єврокомісії.
ЄС готовий розірвати угоди з Грузією, за якими громадяни можуть відвідувати європейські країни у межах Шенгенської зони до шести місяців на рік без візи, починаючи з 2017-го.
Союз пояснює це нещодавніми рішеннями правлячої партії «Грузинська мрія», яка уводить найперспективнішого претендента на вступ до ЄС все далі від норм демократії.
«Ми розглядаємо усі варіанти на випадок, якщо партія «Грузинська мрія» продовжить рух до авторитаризму, включно з можливим тимчасовим призупиненням безвізового режиму для Грузії», – сказав речник Єврокомісії.
ЄС підтвердив свою готовність розірвати безвізові угоди з Грузією після заяви прем’єр-міністра країни Іраклія Кобахідзе про те, що будь-які зміни у цій угоді будуть «дешевим шантажем».
Як США реагують на антидемократичну політику Грузії
США раніше цього тижня ввели санкції проти провідних політиків «Грузинської мрії» після того, як вони ухвалити низку законів за зразком росії, які, на думку критиків, матимуть жахливий вплив на громадянські свободи. Це, зокрема, стосується закону, за яким компанії та ЗМІ, що отримують понад 20% фінансування з-за кордону, визнають як іноземних агентів.
Також депутати від «Грузинської мрії» проголосували за аналогічний до російського законопроєкт про «пропаганду ЛГБТ», який забороняє будь-які публічні згадки про одностатеві стосунки, включно з прайдами, і навіть вимагає цензури фільмів та іншого контенту.
Нагадаємо, ЄС призупинив вступ Грузії до Євросоюзу після політики «Грузинської мрії», яка розходяться з нормами демократії, яких союз вимагає від кандидатів на вступ. Водночас партія заявила, що не планує прибирати з конституції статтю про євроінтеграцію.