Українці активно використовують державні програми підтримки, зокрема «Зимову єПідтримку», спрямовуючи кошти на найнеобхідніше. Основна частина витрат – 56% від загальної суми – пішла на оплату комунальних послуг. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Програма «Зимова єПідтримка», ініційована Президентом, виконує своє основне завдання – допомагає людям у складні зимові місяці. 56% отриманих коштів люди спрямували на оплату комунальних послуг. Водночас частина коштів пішла на мобільний зв’язок, українські ліки та книжки, транспортні та інші послуги – це не лише забезпечення базових потреб, а й підтримка українського бізнесу. Ці гроші залишаються в економіці, сприяють створенню робочих місць та наповнюють бюджет через податки, які йдуть на фінансування наших Сил оборони», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Основні категорії витрат українців:
- Комунальні послуги – 3,8 млрд грн (56%)
- Телекомунікації – 1,4 млрд грн
- Заклади харчування – 386 млн грн
- Ліки – 189 млн грн
- Комп’ютерні послуги – 187 млн грн
- Благодійність – 177 млн грн
- Книжки та друкована продукція – 147 млн грн
- Транспорт – 90 млн грн
- Кінотеатри – 47 млн грн
- Поштові послуги – 42 млн грн
- Платне телебачення та радіо – 29 млн грн
Програми «Національний кешбек» та «Зимова єПідтримка» охоплюють період з 25 жовтня 2024 року по 1 лютого 2025 року. За цей час українці витратили 6,7 млрд грн з загальних 9,6 млрд грн.
Станом на 17 лютого через «Дію» та банки-партнери було подано 12 млн заявок на отримання 1000 грн, з яких майже 3 млн – на виплати для дітей.
Як подати заявку на «Зимову єПідтримку»
Подати заявку можна до кінця лютого через застосунок «Дія», у банках-партнерах або через «Укрпошту».
На що можна витратити кошти
Отримані 1000 грн можна використати на оплату медичних, комунальних, освітніх та транспортних послуг, мобільний зв'язок, страхування. Також кошти дозволяється витратити на ліки, книги, друковану продукцію, благодійність або підтримку ЗСУ. Доступні інтерактивні мапи аптек і книгарень, де можна скористатися програмою.
Нагадаємо, що ви можете задонатити з картки «Національний кешбек» у ПриватБанку чи Монобанку на більшість офіційних благодійних фондів за номером рахунку. Якщо вони є в переліку «Добро» ПриватБанку чи у розділі «Благодійність» Монобанку, то цей донат буде без комісії.
При спробі задонатити на громадську організацію (наприклад ГО Azov One 12 бригади НГУ «Азов») картка «Нацкешбеку» буде неактивною.