Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄБА закликає заборонити експорт брухту

ЄБА: заборона на експорт брухту матиме позитивний вплив на економіку та екологію. Фото: David Hofmann/Unsplash

ЄБА: заборона на експорт брухту матиме позитивний вплив на економіку та екологію. Фото: David Hofmann/Unsplash

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримала проєкт постанови уряду про тимчасову заборону на експорт брухту чорних металів до 31 грудня 2022 року, зокрема з огляду на екологічні міркування. Про це йдеться в листі організації на адресу першого віцепрем'єр-міністра, міністра економіки України Олексія Любченка, передає УНІАН.

В Асоціації вважають, що ухвалення проєкту постанови матиме позитивний вплив на металургійну галузь і економіку України загалом, зокрема на шляху до декарбонізації.

Quote«Тимчасове обмеження експорту вводиться, зокрема з огляду на екологічні міркування. Так, кожна тонна повторно використаного брухту зменшує викиди CO2 на 1,5 тонни, використання залізної руди — на 1,4 тонни, вугілля — на 740 кг, а також вимагає тільки 1/3 витрат енергії, як порівняти з виробництвом сталі з природних матеріалів», — йдеться в листі.

ЄБА констатує, що для української металургії такі результати мають особливе значення в контексті очікуваного введення механізму прикордонного вуглецевого коригування (carbon border adjustment, CBAM). Витрати металургів на це, за підрахунками представників бізнесу, щороку можуть сягати $628,3 млн євро.

Контекст. Міністерство економіки 30 вересня опублікувало проєкт постанови про тимчасову – до кінця 2022 року – заборону експорту брухту з країни, на чому останнім часом наполягає Асоціація «Укрметалургпром».

У пояснювальній записці до документа зазначається, що з огляду на міжнародні угоди заборона не застосовуватиметься щодо експорту до країн ЄС, Великої Британії та Північної Ірландії, СНД (крім РФ), Ізраїлю, Канади, Чорногорії та країн ЄАВТ.

Раніше Об'єднання підприємств «Укрметалургпром» звернулося до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням підтримати позицію гірничо-металургійного комплексу й розглянути можливість якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт брухту з України. «Укртрубопром», «Інтерпайп Сталь» і «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримали звернення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини