Facebook Pixel

Які японські компанії досі співпрацюють з рф

Які японські компанії досі співпрацюють з рф

Які японські компанії досі співпрацюють з рф

Більшість японських компаній, які працювали в росії до її вторгнення в Україну, ігнорують заклики вийти з російського ринку, сплачуючи мільйонні податки до РФ. Водночас у липні 2023 року Японія порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшила обсяг експорту медичних виробів до росії на 1123,2%, легкових автомобілів на 84,9%, автобусів та вантажівок на 60,2% та 44,4% відповідно. Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у рамках проєкту «Самосанкції / LeaveRussia» щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку рф.

Після повномасштабного російського вторгнення японські та російські компанії поступово адаптувалися до західних санкцій проти росії, зокрема, фінансових обмежень, розробляючи механізми поступливості.

У серпні 2022 року одна з найбільших японських компаній JERA підписала угоду про постачання газу з новим російським оператором нафтогазового проєкту «Сахалін-2» на Далекому Сході росії.

Водночас японська компанія Toho Gas, третя за величиною компанія у постачанні газу в Японії, продовжила контракт на закупівлю скрапленого газу за цим же проєктом. Також, відповідно до огляду Observatory of Economic Complexity (OEC), у 2022 році основними експортними японськими товарами в росії були автомобілі і пов’язані з цим комплектуючі та, з іншого боку, в російському експорті превалюють енергоносії та дорогоцінні метали.

Станом на листопад 2023 року KSE Institute ідентифікував 178 японських фірм, що здійснювали свою діяльність на території рф, з них 117, або 66%, залишаються в росії, тоді як ще 53 (30%) згорнули операції і лише 8 (4%) – остаточно покинули ринок агресора.

За результатами спільного дослідження KSE Institute та партнерів по коаліції B4Ukraine, минулого року компанії зі штаб-квартирами у Японії сплатили до бюджету Росії $205 млн, до прикладу, випередивши навіть китайські бренди ($184 млн).

За даними Київської школи економіки, 297 (8,2% від загального числа записів у базі KSE, або 23,5% від компаній, які отримували дохід в росії у 2022 році) міжнародних компаній повністю припинили діяльність у росії. Також 1221 (33,8% від загального числа) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути країну.

Проте 1551 (42,9% від загального числа) компанія з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 548 (15,2% від загального числа) – призупинили нові інвестиції в росію та продовжують вичікувати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉