Facebook Pixel

Японія зменшила експорт вживаних авто до рф на $2 млрд на рік

Заборона, введена Японією на експорт більшої частини автомобілів у росію, суттєво обмежила обсяг торгівлі, який до цього становив близько $2 мільярдів на рік. Ця торгівля успішно розвивалася за умов санкцій проти москви, залишаючись у тіні. Про це пише Reuters.

Після початку повномасштабного вторгнення, попит на автомобілі з Японії значно зріс. Це сталося після того, як світові автовиробники припинили свою діяльність у країні.

Минулого року, на тлі посилення санкцій, рф купувала понад чверть японського експорту вживаних автомобілів за середньою ціною майже $8200. У 2020 році на рф припадало близько 15% японського експорту вживаних автомобілів.

Очікувалось, що загальний обсяг торгівлі вживаних авто з Японії цього року може становити близько $2 млрд.

За даними російського аналітичного агентства «Автостат», більше половини з 303 тисяч автомобілів, які росія імпортувала за перші вісім місяців поточного року, було вироблено в Японії.

Проте, на початку серпня поточного року, японський уряд запровадив заборону на експорт автомобілів до рф. Це рішення перекрило прибутковий шлях для торгівлі уживаними автомобілями марок Toyota, Honda та Nissan через брокерів та невеликі порти, особливо відчули його наслідки у Фусікі – експортному центрі, розташованому на березі Японського моря.

В компанії SV Alliance, яка займається експортом вживаних авто до рф, зазначають, що бізнес впав приблизно на 70%.

Додається, що санкції також призвели до зниження цін на вживані автомобілі в Японії і змусили брокерів намагатися відправляти автомобілі в інші регіони, особливо на ринки з правим кермом у Новій Зеландії, Південно-Східній Азії та Африці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉