Facebook Pixel

JCB в Україні: чим нова платіжна система може зацікавити українців

На ринок України вийде японська міжнародна платіжна система JCB Payment System. Вона стала п'ятою платіжною системою в Україні, чиєю платіжною організацією є нерезидент.

JCB надаватиме послуги еквайрингу видачі готівки та оплати товарів та послуг за платіжними картками систем. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

JCB Payment System займає третє місце серед усіх карткових платіжних систем за кількістю точок прийому карт.

Крім того, вихід системи на український ринок розширить можливості отримання послуг на платіжному ринку. Зокрема, це вплине на зміцнення відносин між Україною та Японією.

Що пропонує платіжна система JCB

Поки що невідомо, які саме умови платіжна система пропонуватиме українцям, однак можна звернутися до досвіду інших країн.

Так, наприклад, у Росії JCB випускає три види карток — Classic, Gold і Platinum у чотирьох валютах. Тож, можна очікувати, що такий механізм працюватиме й в Україні. Найімовірніше, картки будуть гривневі, доларові та у євро, можливо до них додадуть й картки в єнах.

Водночас у деяких країнах компанія випускала спеціальні картки, так у США є окрема карта для Каліфорнії — Marukai Premium JCB Card із додатковими пільгами.

  • Кешбек за кордоном. Зокрема, JCB пропонує клієнтам функцію кешбек для операцій, здійснених за кордоном, і покупок на сайтах зарубіжних компаній. Він складає 1% від суми транзакції.
  • Знижки для туристів. Також знижку можна отримати і при оплаті картами турів та авіаквитків через японські туристичні агентства та системи бронювання.
  • Інші бонуси. Крім того, у JCB є програма знижок JCB Plaza Web — пропозиції від готелів, ресторанів, магазинів, гольф-клубів, салонів краси тощо. Програма діє в США, шести європейських і 13 азіатських країнах. Однак зазвичай бонуси не значні, на кшталт безкоштовної чашки кави.

Але плюсом є розповсюдженість платіжної системи в Азії та світі, тому вона буде вигідною для любителів подорожей чи тим, хто їздить у відрядження через роботу.

Контекст. Платіжна система JCB була створена в Японії у 1961 році, а у 1981-му стала першою платіжною системою з Азії, яка вийшла на міжнародний ринок.

У жовтні 2019 року Приватбанк і JCB International підписали угоду про еквайринг платіжних карт JCB в Україні. Запуск мережі платіжних терміналів і банкоматів був запланований на весну 2020 року.

Подякувати 🎉