Facebook Pixel

Понад 270 українських компаній є співвласниками російських підприємств

273 українські компанії та організації мають зв'язки з 251 російським підприємством. Крім того, 40 із них входять до складу відомих фінансово-промислових груп або груп компаній. Про це свідчать результати дослідження даних єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ щодо присутності в структурі власності російських організацій українських компаній, проведеного фахівцями R&D центру YouControl.

Деякі українські компанії присутні в структурі власності одразу декількох російських підприємств і, навпаки, декілька українських компаній пов'язані з однією російською організацією одночасно.

Місце реєстрації українських компаній, пов'язаних із російським бізнесом

З проаналізованого переліку 100 компаній зареєстровано в м. Київ, 39 — в окупованому Криму, ще по більш як 20 компаній — у Донецькій, Дніпропетровській і Харківській областях. В інших регіонах України зареєстровано від 1 до 11 таких організацій. Цікаво, що в Закарпатській і Тернопільській областях не було виявлено компаній, пов'язаних із рф.

ukrainski-kompanii-v-rosiyskomu-biznesi-youcontrol.png

У яких сферах найчастіше працюють

Понад 20% загальної кількості компаній, що мають зв'язки з російським бізнесом, працюють у сфері нерухомості. Приблизно 13% — у сфері оптової торгівлі. Майже 8% — у сфері будівництва, а понад 5% залучено в сільському господарстві.

Фото: YouControl

Фото: YouControl

Українські компанії в російському бізнесі

Більш як половина українських компаній із проаналізованого переліку є власниками істотної частки російських компаній — 50% і більше статутного капіталу (СК). З них 66 підприємств володіють 100% СК.

Зв'язок з українськими фінансово-промисловими групами (ФПГ)

40 українських компаній із проаналізованого переліку входять/належать до 32 ФПГ, зокрема, одних із найбільших в Україні — СКМ, «Укрпромінвест» і ТАС. Ще 13 груп пов'язані з українськими народними депутатами, депутатами місцевих рад тощо.

Компанія «ЕСТА ХОЛДИНГ», що входить до складу однієї з найбільших ФПГ України – «СКМ», яка контролюється Рінатом Ахметовим, має корпоративну участь у «ДОЛ БЕРЕГ», що перереєстроване в окупованому Криму згідно з російським законодавством. Ще одна компанія зі складу «СКМ» — «СКМ СЕРВІС» — володіє часткою в СК однойменної компанії, що зареєстрована в Москві.

«ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КОНДИТЕРСЬКА КОМПАНІЯ», яка входить до корпорації «РОШЕН» і належить Олексію Порошенку — синові 5-го президента України, народного депутата України Петра Порошенка, володіє «РОШЕН», яке зареєстровано в Липецькій обл., РФ. «СЕВМОРЗАВОД», бенефіціаром якого виступає сам Петро Порошенко, є учасником 2 кримських компаній, які перереєстровано згідно з російським законодавством.

«ДНІПРОВАГОНМАШ», бенефіціаром якого є екснародний депутат України та ключова особа ФПГ ТАС Сергій Тігіпко, володіє однойменним ТОВ у м. Москва, РФ.

Українська компанія «АВТО БІЗНЕС ГРУП», бенефіціаром якої є батько народного депутата України 3 — 4, 6 — 9 скликань Нестора Шуфрича Іван Юлійович Шуфрич, володіє понад 90% СК російського ТОВ «ЕСТЕЙТ ХОЛДИНГ ГРУП», що зареєстровано в м. Москва у 2015 році та працює у сфері нерухомості.

Компанії «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «СПОРТ-ТУР», «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «ТЕРРА-ІНВЕСТ» і «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «УКРКАПІТАЛ», бенефіціаркою яких є Оксана Марченко, дружина нардепа України 2 — 4, 9 скликань Віктора Медведчука, кума президента рф, спільно володіють «ТАВРИЯ-ИНВЕСТ», яке зареєстровано в м. Ялта.

«МОТОР СІЧ» — провідна корпорація з розроблення, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів, міноритарним акціонером якої є екснародний депутат України В'ячеслав Богуслаєв, є співвласницею 2 російських компаній, зареєстрованих у м. Москва.

«НІКМАС ІНЖИНІРІНГ», що входить до концерну «Нікмас», який є основним активом родини екснародного депутата України Григорія Дашутіна, володіє 3-ма компаніями в росії, що зареєстровані в м. Орел, РФ.

Дві компанії зі складу дніпровської «Корпорації ЦМК» «ВЕРКОН-ТРЕЙД» і «БАЛАТОНПРОМ» — є співвласниками московської компанії «Бригантина», що працює у сфері нерухомості. Одну з компаній цієї корпорації, а саме «КОРПОРАЦІЯ ЦМК» свого часу очолював екснародний депутат України 8-го скликання Олег Кришин.

«ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», бенефіціаром якого виступає екснародний депутат України 5-го скликання Анатолій Шкрібляк, володіє трохи більш як 20% СК московської компанії «ФОРМАШ». Учасником російської «ФОРМАШ» також є білоруська компанія «ГРОДНО ХІМВОЛОКНО», що перебуває під санкціями США та ЄС.

Дніпровська шпалерна фабрика «ВІНІЛ», що належить членам родини екснародного депутата України Леоніда Сергієнка, володіє компанією «АТЛАС», що зареєстрована в м. Бєлгород, РФ.

«ВО «ІЛІТАШ», що належить Дмитру Шкірі — сину екснародного депутата України 4 — 8 скликань Ігоря Шкірі, володіє кримською компанією «ЮБК-ІНВЕСТ». Цю компанію перереєстровано згідно з російським законодавством, а також «БЕТОН НОВА ЛТД» у Бєлгородській обл., РФ.

«ТД «Україна», яке донедавна належало Ірині Барах — дружині колишнього військового прокурора України Анатолія Матіоса, володіє ТОВ «ДАЛМ-АГРО», яке перереєстровано згідно з російським законодавством у Криму.

«РІЕЛТІ-КОМ» володіє понад 83% СК ТОВ «КЕРСЕВ», що зареєстроване в окупованому Криму в грудні 2014 року та працює у сфері нерухомості. Засновником «РІЕЛТІ-КОМ» є Креслін (Нінько) Ірина Олександрівна, яка свого часу входила до складу правління «САНСЕТ ТРЕЙД» (до 2016 року «Фуршет»), що володіло мережею продовольчих магазинів «Фуршет» і входить до сфери впливу депутата Київської міської ради кількох скликань Ігоря Баленка.

Одеська компанія «НЕРУМ», співвласницею якої є Раїса Кісловська — мати депутата Одеської міської ради Андрія Кісловського, володіє компанією «ДЕЛЬФІНАРІЙ НЕМО», яку зареєстровано в місті Алушта після анексії Криму.

ТОВ «БЕТА», що входить до агрохолдингу B.I.G. Harvest Group, яке очолює ексміський голова Ясинуватої Донецької обл. (2006 — 2009 рр.) Євген Іщенко-Гіллер, є учасником «ДОН-КРИМ», яке перереєстроване в Криму згідно з російським законодавством.

Декілька компаній, що входять до складу агрохолдингу «Галс-Агро», є співвласниками 4-х компаній у рф, що працюють у сфері нерухомості, 2 з яких зареєстровано в Краснодарському краї, інші — перереєстровано в окупованому Криму згідно з російським законодавством.

Компанія «ГРАНДІНВЕСТ», що входить до групи компаній «Аррікано» (є співвласником 5 ТРЦ в Україні, зокрема столичного Sky Mall), є співвласницею ТОВ «Зелений острів», яке зареєстровано в Санкт-Петербурзі та працює у сфері нерухомості.

«ГОЛДЕН ТАЙЛ» — одна зі структур вертикально інтегрованої групи компаній «Голден Тайл» із виробництва та дистрибуції керамічної плитки — володіє 100% СК російської компанії «ГОЛДЕН ТАЙЛ ВОСТОК», яку зареєстровано в м. Бєлгород, РФ.

«ЛОГОС ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП», що входить до складу торгово-промислової корпорації «ЛОГОС» і контролюється українським підприємцем Валерієм Шамотієм, володіє однойменною компанією, яку зареєстровано в окупованому Криму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉