Які пільги для бізнесу та медиків схвалив Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: офіс президента

Володимир Зеленський. Фото: офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до Податкового кодексу та в інші законодавчі акти. Підписання закону пов'язано з додатковою підтримкою платників податків на період карантину. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Кому допоможе закон?

  • Працівники установ охорони здоров'я державної або комунальної власності, які борються з поширенням COVID-19 і лікують пацієнтів з цим діагнозом, за травень і червень 2020 року отримають грошову компенсацію податку на доходи фізичних осіб, утриманого з їхніх доплат у розмірі до 300% до зарплати.
  • Фізичні особи-підприємці, які втратили частину доходу через карантин, зможуть отримати часткову допомогу у зв'язку з безробіттям. З 2 квітня подібні виплати не підлягають оподаткуванню на доходи фізосіб і не оподатковуються військовим збором.
  • Самозайнятих осіб закон звільняє від сплати єдиного соціального внеску за себе у травні. Цей місяць зарахують таким людям до страхового стажу для одержання пенсій і виплат із соцстрахування.
  • Органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати рішення про те, щоб зменшити ставки плати за землю, податку на нерухоме майно, що відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які належать фіз- або юрособам.
  • Закон також дозволяє продовжити дію заборони на проведення документальних та фактичних перевірок податковими органами. Українцям також не доведеться відповідати за прострочення виконання зобов'язань за договорами споживчих кредитів. Платникам податків і платникам єдиного соцвнеску не нараховуватиметься пеня. За порушення податкового законодавства, за несвоєчасну сплату внеску, за несвоєчасне надання звітності про його сплату штрафи не застосовуватимуться. Це діятиме до останнього дня місяця, в якому завершиться карантин.

Контекст. У квітні Кабмін на своєму засіданні затвердив тарифи на лікування хворих COVID-19, що дозволить почати виплачувати надбавки в розмірі 300% медикам, які працюють з такими пацієнтами.


Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.