Які пільги для бізнесу та медиків схвалив Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: офіс президента

Володимир Зеленський. Фото: офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до Податкового кодексу та в інші законодавчі акти. Підписання закону пов'язано з додатковою підтримкою платників податків на період карантину. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Кому допоможе закон?

  • Працівники установ охорони здоров'я державної або комунальної власності, які борються з поширенням COVID-19 і лікують пацієнтів з цим діагнозом, за травень і червень 2020 року отримають грошову компенсацію податку на доходи фізичних осіб, утриманого з їхніх доплат у розмірі до 300% до зарплати.
  • Фізичні особи-підприємці, які втратили частину доходу через карантин, зможуть отримати часткову допомогу у зв'язку з безробіттям. З 2 квітня подібні виплати не підлягають оподаткуванню на доходи фізосіб і не оподатковуються військовим збором.
  • Самозайнятих осіб закон звільняє від сплати єдиного соціального внеску за себе у травні. Цей місяць зарахують таким людям до страхового стажу для одержання пенсій і виплат із соцстрахування.
  • Органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати рішення про те, щоб зменшити ставки плати за землю, податку на нерухоме майно, що відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які належать фіз- або юрособам.
  • Закон також дозволяє продовжити дію заборони на проведення документальних та фактичних перевірок податковими органами. Українцям також не доведеться відповідати за прострочення виконання зобов'язань за договорами споживчих кредитів. Платникам податків і платникам єдиного соцвнеску не нараховуватиметься пеня. За порушення податкового законодавства, за несвоєчасну сплату внеску, за несвоєчасне надання звітності про його сплату штрафи не застосовуватимуться. Це діятиме до останнього дня місяця, в якому завершиться карантин.

Контекст. У квітні Кабмін на своєму засіданні затвердив тарифи на лікування хворих COVID-19, що дозволить почати виплачувати надбавки в розмірі 300% медикам, які працюють з такими пацієнтами.

Telegram Logo


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини