Мітинг за Навального 23 січня: як проходять акції протесту в Росії

Опозиційний політик Олексій Навальний наразі перебуває у СІЗО. Російський суд виніс рішення про 30-денний арешт, однак така ситуація викликала обурення серед громадян РФ.

Крім того, Навальний закликав росіян виходити на протести на вулиці міст. Так, несанкціоновані мітинги на підтримку політика відбудуться 23 січня 2021 року, передає «Медуза».

Мітинги заплановано у Москві та інших регіонах. Інтерес до акції протесту посилився після того, як Фонд боротьби з корупцією опублікував розслідування про «палац Путіна» у Геленджику ціною у 100 млрд рублів.

Навальний із СІЗО подякував тим, хто підтримав акції протестів та відреагував на відео про Путіна. А також зазначив, що його психологічний та фізичний стан стабільний та він не збирається нічого з собою робити. Передусім, щоб люди знали, що якщо з ним щось станеться, то це сплановано владою.

Зокрема російська влада планує посадити політика на 13 років, передає Bloomberg.

Навальному загрожує заміна умовного терміну в 3,5 року позбавлення волі на реальний. Ще 10 років йому загрожує у справі про особливо велике шахрайство з пожертвами, яке на нього завели наприкінці грудня минулого року.

Зокрема, влада сподівається, що протестний рух, заснований на особистості Навального, втратить силу, якщо він опиниться у в'язниці.

Покарання за участь у мітингах

Генпрокуратура Росії почала вимагати від Роскомнадзора обмежити доступ до таких закликів виходити на акції в інтернеті.

Роскомнадзор пообіцяв оштрафувати соцмережі за відмову захистити підлітків від закликів виходити на мітинги.

Водночас у МВС запевнили, що агітатори несанкціонованих акцій будуть притягнуті до відповідальності ще до проведення самих акцій.

Так, на координатора омського штабу Навального Ольгу Картавцеву склали адміністративний протокол за анонс мітингу в соцмережах, у штабі вилучили плакати на підтримку Навального.

Аналогічний протокол пізніше склали на юристку Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь, також її оштрафували на 250 тис. рублів. Після цього прихильників політика почали затримувати.

Крім того, російських студентів закликали не виходити на акції 23 січня. Зокрема, у деяких вузах складають списки студентів, які перебувають в групах підтримки Навального.

Зокрема батькам школярів повідомили, що за участь у неузгоджених масових акціях їхніх дітей поставлять на облік у комітеті у справах неповнолітніх.

09:00. Учасники несанкціонованої акції на підтримку опозиціонера Олексія Навального перекрили рух по Светланской вулиці в центрі Владивостока. За оцінкою кореспондента «Комерсант», в ході бере участь близько 3 тис. чоловік. Затримано більше 30 осіб. У місті почалися зіткнення з поліцією.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Your browser doesn't support HTML5 video.

11:00. Географія протесту зростає в міру того, як день проходить часові пояси. Кількість протестуючих теж зростає. Влада РФ підтягує до Москви бронетехніку.

12.00. У Москві почалися затримання на акції протесту в підтримку Навального.

Протести тривають в яскравому, нетривіальною форматі.

15:00. Невський проспект, Санкт-Петербург.

16:30. У Москві почалася зачистка вулиць. ОМОН і Росгвардія б'ють і затримують всіх підряд.

Your browser doesn't support HTML5 video.

В цілому акція зі слабкою підготовкою, практично на голому ентузіазмі в масштабах всієї РФ пройшла досить переконливо. На даний момент виступу тривають в Європейській частині Росії.

Влада Росії переходять до білоруського сценарію. Вони можуть впевнено стабілізувати ситуацію на локальних територіях. Однак масштабний протест, розподілений по багатьом локаціях, буде приводити до падіння якості управління. Це неминуче проявиться в рості терору.

Контекст. Навальний був затриманий у зоні прикордонного контролю аеропорту Шереметьєво 17 січня одразу після прибуття до Росії з Німеччини. Політик проходив лікування у ФРН із серпня 2020 року після інтоксикації отруйною речовиною нервово-паралітичної дії.

Читати на The Page