«Катастрофи немає»: як на Україну вплинуть мита Трампа

Тарифи США. Фото: depositphotos

Мита, які запровадив президент США Дональд Трамп, не матимуть такого суттєвого впливу на українську економіку, як кризи 2008-2009 чи 2014-2015 років. Однак в час повномасштабної війни Україна залежна від зовнішніх надходжень, що є викликом для країни.

Про це під час дискусії «Нові мита США: економічні наслідки для України та стратегії реагування» заявив економіст, викладач фінансів у KMBS Олексій Геращенко, передає The Page.

Який вплив мита Трампа матимуть на економіку України

За словами експерта, тією експортною галуззю, яка найбільше просідала під час криз 2008-2009 чи 2014-2015 років, була металургія.

Наразі ж структура змінилась на користь агро та продовольчих товарів, які складають близько 60% експорту. Геращенко зазначив, що попередні кризи не мали такого впливу на ці галузі.

Дискусія «Нові мита США: економічні наслідки для України та стратегії реагування». Спікери: Олексій Геращенко, Ілля Несходовський, Ігор Бураковський. Фото: The Page

Водночас, як підкреслив економіст, в умовах повномасштабної війни одним з ключових факторів макростабільності для України є міжнародна фінансова підтримка.

«Десь в перспективі року, в умовах, якщо навіть буде дуже негативна світова кон'юнктура: спад, рецесія, скажімо так, вплив на економіку України буде, на мій погляд, менший, ніж от в ті попередні кризи, які я згадував. Тобто катастрофи немає. З іншого боку, для нас є великий виклик», — каже Геращенко.

Економіст зазначив, що Україна дуже залежна від зовнішніх надходжень. Якщо цей рік фактично закритий, то на наступний доведеться домовлятися. Попри це, катастрофи для української економіки економіст не бачить.

Мита Трампа: які можливості можуть відкритися для України

Також Геращенко вважає, що в умовах запровадження мит для більшості світу Україні можуть відкритися додаткові можливості.

«У нас є вже досить розвинена галузь оборонна — defense tech. Тобто вона потенційно може стати експортною. Знову ж таки, світ, великі країни один на одного накладають мита, а ми в якийсь момент можемо бути такою зоною, де ці мита менші, і також цим скористатися. Тому, скажімо так, в умовах навіть великої кризи важливо бачити можливості», — пояснив економіст.

Своєю чергою керівник аналітичного напряму мережі «АНТС» Ілля Несходовський розповів, що він дуже хвилюється, щоб Україна дуже скористалася цими можливостями.

«Абсолютно погоджуюся про те, що ОПК має на сьогоднішній день величезний потенціал. Потенціал і готовність до розуміння того, які зараз потрібні засоби для того, щоб перемогти в сучасній війні. І от яким чином може це зруйнувати уряд? Якщо він піде шляхом регуляції, встановлення обмежень, правил і так далі й тому подібне. Він це любить», — каже Несходовський.

Він підтримав думку Геращенка з приводу сільського господарства і додав, що це стабільна галузь. Крім того, за словами експерта, введені мита дають Україні «шикарний» шанс збільшити обсяги постачання своєї продукції на більш конкурентні ринки. Ба більше, це можливість продавати дорожче.

Зазначимо, після дискусії видання The Page поспілкувалося з Олексієм Геращенком про сенс тарифів та які наслідки вони матимуть для США і решти світу. Деталі — у матеріалі.

Читати на The Page