Як Мінрозвитку вирішує проблему польських страйків на кордоні з Україною

Як Мінрозвитку вирішує проблему польськіх страйків на кордоні з Україною

7 листопада ситуація на кордоні України стала більш напруженою, особливо на пунктах пропуску в Польщу. Це сталося через початок страйку польських перевізників 6 листопада, що призвело до ускладнення руху вантажівок. Хоча організатори протесту не перешкоджають руху пасажирського транспорту, деякі мандрівники вирішили оминати цей кордон і вибрати інший маршрут.

Про ситуацію на кордоні повідомили в Західному регіональному управлінні ДПСУ.

Станом на 9 годину ранку на кордоні України з Польщею спостерігаються значно менші черги, ніж це було в попередні дні. Можливо, це пов'язано з тим, що вчора протестувальники здійснили поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин – Дорогуськ», «Краківець –Корчова», «Рава-Руська – Хребене». Тож сьогодні, 7 листопада, черги утворилися лише на таких пунктах пропуску:

  • «Ягодин» – в електронній черзі стоять 6 автобусів. На цьому пункті не здійснюють пропуск пішоходів, та тимчасово мандрівників на автомобілях;
  • один з найбільш завантажених пунктів є «Устилуг». Там в електронній черзі стоять 30 машин та 4 автобуси, пішоходів – не обслуговують;
  • «Краківець» – 1 автобус в електронній черзі (пропуск пішоходів не здійснюється);
  • «Шегині» – в електронній черзі стоять 9 автобусів, також на перетин кордону чекають 40 пішоходів (пропуск здійснюється в обох напрямках);
  • на пункті «Нижанковичі» дозволено проїжджати лише вантажним автомобілям. На 9 ранку там в електронній черзі було зареєстровано 1375 вантажівок з допустимою максимальною вагою понад 7,5 тонни і без вантажу. За повідомленнями прикордонників, учора протести впливали на швидкість пропуску автотранспорту, обмежуючи його до одного вантажного автомобіля на годину. Існує ймовірність, що такі обмеження будуть діяти й сьогодні.

На кордоні зі Словаччиною спостерігається вже традиційна ситуація. Черги з 5 автобусів утворилися лише на пункті пропуску «Ужгород». Така ж тенденція відбувається на українсько-румунському кордоні, а саме в пункті «Порубне», де стоять лише 3 автобуси.

Дещо більші черги спостерігаються на кордоні з Угорщиною:

  • «Тиса» – 10 легкових автомобілів та 3 автобуси в електронній черзі. На цьому пункті не здійснюється пропуск пішоходів;
  • «Лужанка» – 10 машин.

Як вирішується проблема польських страйків на кордоні з Україною

Польські перевізники блокують три пункти пропуску «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Наша позиція однозначна: блокування кордону шкодить інтересам обох країн і створює ризики для функціонування ініціативи «Шляхи солідарності».

З інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог: скасування транспортного безвізу – тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги та окремі черги для вантажівок з номерами ЄС та порожніх, доступ до системи «Шлях».

За наявності офіційної та аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані.

«Хочемо запевнити перевізників та експортерів: команда цілодобово працює над пошуком рішень, щоб якомога швидше розблокувати пункти пропуску», — написали в Міністерстві відновлення.

Читати на The Page