Facebook Pixel

25 народних депутатів пропустили 90% голосувань Ради за рік – Комітет виборців

Найактивніше у Верховній Раді голосували депутати «Слуги народу» та ЄС, найменше – ОПЗЖ. 25 народних депутатів пропустили 90% голосувань у Раді за рік. Про це свідчать результати дослідження Комітету виборців України.

Один народний депутат не проголосував жодного разу – це Тарас Козак з «Опозиційної платформи — За життя». З-поміж інших депутатів із майже нульовими показниками: Олесь Довгий (узяв участь у 0,23% голосувань), Вадим Столар (0,56%), Федір Христенко (0,99%), Юрій Солод (0,99%), Вадим Рабінович (1%), Сергій Льовочкін (1%), Сергій Ларін (1%), Ігор Абрамович (1%), Ренат Кузьмін (1%), Степан Івахів (1%).

Віктор Медведчук брав участь у 3% голосувань, Андрій Деркач – 3%, Олександр Фельдман – 3%, Юрій Бойко – 3%, Олександр Дубінський – 4%, Дмитро Шенцев – 4%, Олександр Пузанов – 4%, Юлія Льовочкіна – 5%, Ігор Палиця – 6%, Антон Яценко – 8%, Ігор Кісільов – 9%, Віталій Борт – 9%, Григорій Суркіс – 10%, Олександр Герега – 10%.

Найактивніше впродовж року голосували депутати «Слуги народу» та «Європейської солідарності». У середньому депутати монобільшості взяли участь у 83% голосувань (натискали кнопки «за», «проти» чи «утримався»). Депутати ЄС долучилися до 80% голосувань.

Майже однакові показники голосувань у депутатів групи «Довіра» та «Голосу». У середньому депутати цих політичних сил узяли участь у 72% голосувань. Дещо нижчий результат у депутатів «Батьківщини» (62%) та групи «За майбутнє» (54%). Найнижчі показники в депутатів «Опозиційної платформи — За життя», які фактично саботували більшість голосувань упродовж року (взяли участь у 38%).

Quote«Частина народних депутатів фактично саботували голосування Верховної Ради у 2021 році, не голосуючи ані «за», ані «проти», ані «утримався». Така поведінка підриває довіру до діяльності парламенту й суперечить принципам роботи депутата. У ВР IX скликання було введено систему штрафів, які накладаються на депутата в разі неучасті в голосуваннях. Однак на практиці це мало змінило ситуацію й не розв'язало головну проблему», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Загалом у 2021 році було проведено 5 681 голосування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉