Facebook Pixel

СБУ не пустила в небо України підсанкційний літак нардепа Козака

Зловмисники хотіли вивести літак нардепа Козака з-під санкцій РНБО. Фото: ssu.gov.ua

Зловмисники хотіли вивести літак нардепа Козака з-під санкцій РНБО. Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України та «Украерорух» заблокували спробу використання повітряного простору України бізнес-джетом підозрюваного в держзраді нардепа Тараса Козака, до якого застосовано санкції Ради нацбезпеки та оборони. Про це повідомляється на сайті відомства.

Як вдалося встановити СБУ, зловмисники хотіли вивести літак з-під санкцій РНБО. Для цього вони змінили бортовий номер одного з 5 підсанкційних літаків, перереєструвавши Т7BRG на T7GIV. Уже з новим бортовим номером 10 листопада судно хотіло перетнути повітряний простір України, здійснюючи політ із ЄС до РФ. Але СБУ спільно з «Украерорухом» і Державіаслужбою України заборонили транзит бізнес-джету.

Контекст. На початку 2021 року РНБО запровадила санкції до оператора повітряних суден JET4U і компаній-власників бізнес-джетів, якими одіозні українські політики, порушуючи законодавство, здійснювали польоти до аеропортів держави-агресора.

Telegram Logo

Як пізніше повідомив голова СБУ Іван Баканов, його відомство рекомендувало РНБО застосувати санкції щодо нових власників літаків, які раніше були пов’язані з компанією JET4U S.R.L.

Коментарі

Всі новини