Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Наші у Європі. Як допомогти Україні з-за кордону

Як допомогти Україні з-за кордону. Фото: Unsplash

Як допомогти Україні з-за кордону. Фото: Unsplash

За даними ООН, від початку російського вторгнення 24 лютого з України виїхали понад 3 млн людей. Крім того, станом на 2021 рік за кордоном проживали та працювали від трьох до п'яти млн українців. The Page дізналося, як усі вони та небайдужі громадяни інших держав можуть нині допомогти Україні, перебуваючи за її межами.

Відправте гуманітарну допомогу в Україну

UA Aid Center зібрав контакти та адреси верифікованих центрів допомоги українцям у 23 країнах світу. На порталі також є перелік найнеобхідніших речей для військових, медиків і цивільних. Зібрані товари рекомендують відправляти в коробках, аби їх змогли доправити в Україну неушкодженими. На пакуванні англійською варто зазначити, що міститься всередині та в якій кількості, а на полях написати: «Гуманітарна допомога для України».

Станьте волонтером-перекладачем

Українці, які змушені залишити свої домівки, часто тікають у невідомість, не знаючи мови тієї країни, у якої просять тимчасового захисту. Через це зараз мають попит волонтери-перекладачі, які розуміють українську або російську та ще принаймні одну з європейських мов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

CLEAR Global і Translators without borders запустили програму для підтримки українських біженців, у рамках якої вони збираються перекладати письмові документи щодо безпеки й захисту мігрантів, їхнього доступу до різноманітних послуг, розпорядження та вказівки ООН тощо. Долучитися до TWB може кожен, хто знає хоча б одну мову, крім рідної. Для цього достатньо заповнити форму для волонтерів або написати в організацію.

Запропонувати допомогу з перекладом можна також на Help People Leave Ukraine. Платформа шукає волонтерів і в інших сферах, тож якщо можете прийняти українців у себе вдома, допомогти їм з одягом, їжею чи автомобільними перевезеннями, створіть акаунт на HPLU і розкажіть, що корисного можете зробити. Усі, хто вперше пропонує допомогу з проживання чи транспортування, мусять підтвердити свою особистість. Це, пояснюють розробники платформи, необхідний крок для запобігання шахрайству та іншим злочинам з огляду на те, що українські біженці – це здебільшого жінки та діти. Вони, між іншим, теж мають проходити верифікацію під час реєстрації на сайті.

Tarjimly – застосунок для перекладачів, який створили 2017 року, щоб полегшити життя сирійських біженців і підвищити ефективність гуманітарних служб через усунення мовних бар'єрів. Нині розробники застосунку закликають реєструватися в Tarjimly тих, хто хоче допомогти українцям.

У Польщі, куди, як стверджують в ООН, від початку повномасштабної війни виїхали майже 2 млн наших громадян, створили загальнодоступний перелік волонтерів-перекладачів. Щоб увійти до нього, необхідно заповнити форму, після чого люди, які потребують допомоги, зможуть зв'язатися з вами без посередників. Шукають і тих, хто згоден волонтерити на польсько-українському кордоні.

Прихистіть українців за кордоном

Нещодавно запрацював сервіс Shelter for Ukraine, який допомагає евакуйованим українцям знайти тимчасове житло за кордоном, а волонтерам – запропонувати своє помешкання для прихистку. Щоб скористатися платформою, необхідно заповнити онлайн-форму на сайті. Далі модератори допоможуть людям сконтактувати одне з одним і пояснять, як відбуватиметься поселення.

Організація Host a Sister, заснована у 2019 році як безпечний простір для жінок-мандрівниць, нині перетворилася на спільноту жінок, які допомагають біженцям. Аби запропонувати свою допомогу, спершу потрібно доєднатися до однойменної приватної групи у фейсбуці.

Громадяни, які мають можливість розмістити в себе постраждалих від війни людей, можуть долучитися до ініціативи «Прихисток». Щоб створити оголошення, треба заповнити коротку анкету на сайті, вказавши точну кількість осіб, яким ви готові допомогти. Головна умова сервісу – житло надається безоплатно або еквівалентно вартості комунальних послуг.

Перелік локальних ресурсів, на яких можна створити пропозиції щодо тимчасового житла для українських громадян, міститься на платформі How to help Ukraine.

Долучіться до акцій на підтримку України

Допомогти Україні в протистоянні з РФ сьогодні можна не лише зі зброєю в руках чи «гуманітаркою» в багажнику. Важливо, щоб правду про воєнні злочини Росії почули в усіх куточках світу.

Ресурси StopPutin і StandWithUkraine публікують анонси майбутніх мітингів проти російського вторгнення в Україну: де й коли вони відбудуться, а також посилання на докладну інформацію від організаторів. До переліку можна внести акцію у своєму місті, аби про неї дізналися якомога більше людей. А тут зібрані тематичні постери та плакати більш як 20-ма мовами світу.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини