Кабінет Міністрів України постановою № 264 прийняв зміни до Правил перетину державного кордону людьми з інвалідністю та супроводжуючим їх особам. публікує нові правила перетину кордону, які почали діяти 15 березня 2022 року.
За цими змінами, у разі запровадження на території України надзвичайного чи військового стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з наступних документів:
- посвідчення, що підтверджує відповідний статус інвалідності;
- довідка до акту огляду медико-соціальної експертної комісії;
- довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;
- пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
- пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю».
Крім того, згідно з постановою, разом з кожною людиною з інвалідністю I та II групи, яка потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному з членів сім'ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Документом для цієї категорії осіб може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Також людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена в дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім'ї першого ступеня спорідненості, який досяг 18-річного віку.
Спрощена процедура перетину кордонів цією категорією осіб була прийнята, щоб не наражати людей на небезпеку і допомогти якнайшвидше перетнути кордон.
Кабінет Міністрів України просить громадян докладно ознайомитись із прийнятими змінами, щоб завчасно підготувати всі необхідні документи за необхідності виїзду за кордон.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ритейлерів та постачальників – Food&NonFood Master & Big Trade-Marketing Show-2025!