Кількість ветеранів та ветеранок в Україні на сьогодні перевищує 1 мільйон 300 тисяч осіб. Їх повноцінна реінтеграція в цивільне життя може стати важливим рішенням для бізнесу, щоб подолати дефіцит кваліфікованих кадрів. 25 вересня 2024 року в Києві відбувся фінальний захід проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», організований ГО «Центр зайнятості Вільних людей», присвячений процесу реінтеграції ветеранів у компанії.
Захід об'єднав понад 70 учасників з різних українських компаній, включаючи HR-спеціалістів, рекрутерів і керівників підприємств. Ключовий фокус заходу — показати практичний досвід українських компаній, які вже впроваджують програми реінтеграції ветеранів за підтримки ГО ЦЗВЛ. Серед них: НАК «Нафтогаз», Суспільне мовлення, «Кернел», «Омега» та інші. Учасникам заходу був презентований спеціальний посібник, в якому описаний покроковий алгоритм розробки та впровадження таких програм у своїх компаніях.
Захід також став платформою для обговорення створення безбар'єрного середовища, яке дозволить ветеранам повернутися до професійного життя без перешкод. Тарас Ковалик, ветеран та керівник ветеранського напряму центру ініціатив «Повернись живим», підкреслив важливість правильної реінтеграції:
«Я зустрічав компанії та людей, які виходили зі страху. І їм, скажемо так, було тяжко. І ветераном тяжко, тому що то більше про таке страждання, де умовно ветерана хочуть швидко зробити нормальним. І це дуже поганий початок. Максимально неправильний».
Олена Андросова, керівниця відділу по роботі з людьми компанії «Омега», акцентувала увагу на головних інсайтах, які отримала компанія під час участі в проєкті:
«Для нас шлях ветерана наразі починається з мобілізації, якщо ми кажемо про наших співробітників. Коли людину мобілізують, з нею зв'язується HR-менеджер, щоб провести опитування: чи все у людини є, як вона почувається, чи щось потрібно. Це робиться для того, щоб проінформувати людину, що компанія підтримує тих, хто перебуває у ЗСУ. Адже не всі, навіть ті, хто вже служить, знають, що вони можуть звернутися до компанії по допомогу: запчастинами, грошима або відкрити збір на щось дороговартісне».
У рамках проєкту також буде створено онлайн-курс у співпраці з платформою Prometheus.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також