Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Велика Британія схвалила екстрадицію засновника WikiLeaks Ассанжа до США

Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Ассанжа екстрадують до США

Міністерство внутрішніх справ Великої Британії схвалило рішення офіційно екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого Штати звинувачують у порушенні закону про шпигунство.

Про це повідомляє ВВС.

Глава МВС Великої Британії Пріті Пател затвердила рішення про екстрадицію Ассанжа в п'ятницю, 17 червня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У адвокатів Ассанжа є 14 днів на подання апеляції, зазначив представник міністерства.

Зі свого боку у Wikileaks назвали 17 червня «чорним днем для свободи преси та британської демократії».

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми оскаржуватимемо рішення через правову систему», — йдеться в заяві WikiLeaks у Twitter.

Як повідомлялося, у грудні 2021 року Високий суд Великої Британії дозволив екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Контекст. У травні 2019 року американська влада висунула Ассанжу звинувачення, за якими йому загрожує до 175 років вʼязниці. Його розшукують через публікацію тисяч секретних документів. Ассанжу висунули звинувачення за 18 пунктами, зокрема в змові з метою зламу систем даних військових баз США для отримання конфіденційної інформації, яка стосується воєн в Афганістані та Іраку.

Адвокати Ассанжа стверджують, що їхній підзахисний діяв як журналіст і мав право опублікувати документи, що викривають військові правопорушення США в Іраку та Афганістані.

На той час, коли йому було висунуто звинувачення в США, Ассанж уже прожив шість років у посольстві Еквадору в Лондоні, боячись, що його екстрадують до Швеції для розслідування сексуального насильства, а потім до Штатів. У квітні 2019 року влада Еквадору позбавила його політичного притулку, і йому довелося залишити посольство. Саме тоді британська поліція заарештувала його.

Коментарі

Всі новини