Facebook Pixel

Вуглецевий податок ЄС не обмежить торгівлю з Україною — Стефанішина

Європейський Союз і Україна досягли згоди, що введення Механізму коригування вуглецю на кордоні (Carbon Border Adjustment Mechanism — CBAM) не стосуватиметься обмежень в торгівлі з Україною.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на спільному засіданні комітетів ВР з питань інтеграції України в ЄС і з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, передає «Укрінформ».

Введення CBAM без додаткових умов може істотно обмежити торгівлю України.

Telegram Logo

«За розрахунками наших аналітичних центрів введення такого заходу фактично заблокувало б 20% всього експорту української продукції певних секторів на ринок Європейського Союзу», — повідомила Стефанішина.

Щоб виключити втрати, українська сторона почала офіційні консультації в рамках Угоди про асоціацію з цього питання. Внаслідок чого було досягнуто згоди, що для України, яка має зону вільної торгівлі з ЄС, не можуть застосовуватися прямі обмеження в торгівлі.

«Фактично, за результатами переговорів ми досягли згоди щодо того, що таке рішення не стосуватиметься обмежень у торгівлі і не порушить Угоду про асоціацію та фактично не вплине миттєво на експорт української продукції», — зазначила віце-прем'єр.

Європейський Союз вводить так званий «вуглецевий податок» (Carbon Border Adjustment Mechanism — CBAM) з 2022 року. Це перший в світі транскордонний тариф на викиди вуглецю в рамках The European Green Deal — комплексної політики щодо перетворення економіки ЄС з нейтралізації викидів вуглецю до 2050 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини