Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мультипас 2022. Усе про національний мультипредметний тест: що це, як і де складати, куди бігти у випадку тривоги

Вступна кампанія 2022. Мультипредметний тест замість ЗНО: покрокова інструкція. Фото: nus.org.ua

Вступна кампанія 2022. Мультипредметний тест замість ЗНО: покрокова інструкція. Фото: nus.org.ua

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році ЗНО та вступ до університетів відбуватимуться за спрощеною процедурою — на основі національного мультипредметного тесту.

24 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7132, яким скасувала підсумкове оцінювання випускників і вступ до вишів з огляду на результати ЗНО.

Як визначено Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році, реєстрація тих, хто планує здобувати вищу освіту, завершилася 19 квітня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

The Page підготував 20 відповідей на запитання майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків щодо того, як готувати завдання тесту, як оцінюватимуться завдання, де вступники НМТ складатимуть тощо.

Роз’яснення з відповідями базуються на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році, рекомендаціях освітнього омбудсмена України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

1.Як і де можна складати національний мультипредметний тест

Кожен абітурієнт складатиме тест очно в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах у безпечних регіонах України. Це будуть спеціально відведені заклади освіти, в яких будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.

2.Чи можна складати тест за на окупованій території

Абітурієнтам, що перебувають на тимчасово окупованій території, для складання тесту рекомендують за можливості виїхати на підконтрольну Україні територію. Особам, що проживають на тимчасово окупованій території, лінії зіткнення або які переселилися після 1 січня 2022-го, можуть вступати за індивідуальною усною співбесідою замість НМТ.

Якщо такі громадяни України змагатимуться за відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (пункт 4 розділ 8 Порядку прийому).

Тестування відбудеться в комп'юторному форматі, завдань з розлогими письмовими відповідями не передбачається. Фото: Міносвіти України

Тестування відбудеться в комп'юторному форматі, завдань з розлогими письмовими відповідями не передбачається. Фото: Міносвіти України

3.Чи можна складати тест за кордоном

За інформацією МОН, для тих абітурієнтів, які знаходяться за кордоном, МОН розглядає можливість проведення НМТ у країнах Європи, зокрема в освітніх тестових центах столиць.

Є й виключення. Організувати процес складання НМТ в Америці, Австралії чи Азії неможливо, бо принциповою є синхронізація у часі проведення тесту.

Механізм процедури складання НМТ за кордоном наразі розробляється — він з'явиться незабаром на сайтах УЦОЯО та МОН.

4.Коли відбудеться НМТ та скільки буде сесій мультипредметного тесту

Тестування передбачає три сесії: основна, додаткова та спеціальна. Перші дві відбудуться в липні. Спеціально організована сесія проводиться у терміни, встановлені Міносвіти. Їх дати проведення будуть затверджені наказом МОН, з урахуванням ситуації в країні.

Реєстрація е-кабінетів вступників, завантаження документів розпочинається 1 липня.

5.Скільки часу відводиться на тестування

На тестування відводиться 120 хвилин.

6.Чи потрібно підтверджувати намір складати НМТ після реєстрації на тест? Чи можна змінити місце проходження тестування

Так. У травні кожен, хто зареєструвався для участі, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково має підтвердити бажання складати тестування, а також повідомити організаторам, у якому регіоні перебуватиме в липні. Незабаром з’явиться функція, за допомогою якої кожен охочий зможе змінити місце проходження тестування на своїй інформаційній сторінці.

7. Як абітурієнту зайти на свою інформаційну сторінку

Ті, хто ще до початку війни зареєструвалися для участі в ЗНО й отримали сертифікат учасника ЗНО, – можуть заходити на свою Інформаційну сторінку за номером і PIN-кодом, які розміщені на сертифікаті, щоб отримувати актуальну інформацію щодо своїх подальших дій.

Сертифікати ЗНО учасникам не надсилатимуть. Тим, хто не має такого сертифіката, УЦОЯО надіслано смс-повідомлення із номером і PIN-кодом для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо учасники помилилися, вказуючи номер свого мобільного, і не отримають смс-повідомлення, з 12 до 19 травня зможуть зателефонувати на «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль. Номер «гарячої лінії» можна дізнатись на сайті УЦОЯО.

8. Що робити абітурієнту, якщо під час складання тесту повітряна тривога

Абітурієнт зможе перервати проходження тестування і буде переведений на час тривоги в безпечне місце. Після завершення тривоги абітурієнт продовжить складати тест з тієї хвилини, на якій він завершив.

9. Чи зараховуються для вступу сертифікати ЗНО минулих років

Так. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються: бали НМТ з української мови, математики та історії України, або бали ЗНО 2019-2021 з трьох конкурсних предметів, передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування, або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться, або вступного іспиту для іноземців (предмети визначаються Правилами прийому).

Результати ЗНО 2019-2021 року з української мови та літератури/укрмови, математики чи та/або історії України за бажанням можуть бути зараховані замість відповідних предметів НМТ, якщо різниця балів тесту та ЗНО з предмету не перевищує 15 балів (п.3 р.7 Порядку прийому).

10.Якими будуть складники НМТ

Тест складатиметься з 60 завдань трьох блоків – 20 завдань з української мови, 20 з математики та 20 – з історії України. Він триватиме 120 хвилин.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до тих, які використовуються у ЗНО.

11. Якими будуть завдання з української мови

За інформацією УЦОЯО, завдання відповідають чинній програмі з української мови. Завдань з літератури під час тесту не буде — готувати програму в частині літератури не потрібно. Усього з української мови буде 20 завдань:

 • 15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів.
 • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно буде встановити по 4 «логічні пари»).

Теми завдань: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»; «Лексикологія. Фразеологія»; «Будова слова. Словотвір»; «Морфологія»; «Синтаксис»; "Стилістика»; «Розвиток мовлення».

Кількість завдань відповідає змісту тестів ЗНО з української мови. Розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено менше уваги через комп’ютерний формат тестування.

Завдань з відкритими письмовими короткої та розгорнутої відповідей не буде — лише тести.

12. Якими будуть завдання з математики

Завдання відповідатимуть чинній програмі ЗНО. Це усі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу: «Числа і вирази»; «Рівняння, нерівності і їх системи»; «Функції»; «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики, аналіз діаграм та графіків»; «Планіметрія»; «Стереометрія».

Усього з математики буде 20 завдань:

 • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
 • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Кожен учасник зможе скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонується ознайомитися заздалегідь. Упродовж тестування можна буде користуватися чернеткою.

13. Якими будуть завдання з історії України

Завдання відповідатимуть чинній програмі ЗНО з історії України. Завдання стосуватимуться лише історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.». Тест охоплює теми:

 • Україна в роки Першої світової війни;
 • Початок Української революції;
 • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
 • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
 • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
 • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
 • Україна в роки Другої світової війни;
 • Україна в перші повоєнні роки;
 • Україна в умовах десталінізації;
 • Україна в період загострення кризи радянської системи;
 • Відновлення незалежності України;
 • Становлення України як незалежної держави;
 • Творення нової України.

Усього з історії України буде 20 завдань: 15 — з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів; 5 завдань на встановлення відповідності ( потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

14.Як оцінюватимуться завдання мультипредметного тесту

Завдання оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів, як у ЗНО. Кількість балів за правильно виконані завдання учасник знатиме після виконання блоків НМТ. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.

За тестовий блок з української мови максимально можна буде набрати 35 балів, з математики – 30, з історії України – 35. Результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо набрати хоча б один тестовий бал.

15. Як оцінюватимуться завдання з української мови

З 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів кожна правильна відповідь оцінюватиметься в 1 бал. За завдання можна буде набрати 0-15 балів.

З 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно буде встановити по 4 «логічні пари») за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал. За ці завдання можна буде набрати 0-20 балів.

Разом за тестовий блок з української мови можна буде набрати від 0-35 балів.

16. Як оцінюватимуться завдання з математики

На завдання з вибором однієї правильної відповіді за кожну правильну відповідь буде нараховано – по 1 тестовому балу (максимум за цей блок завдань – 14), в завданнях на встановлення відповідності – по 1 балу за кожну правильно визначену логічну пару (максимум за цей блок – 12) та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь (максимум – 4). Разом за тестовий блок із математики можна отримати від 0 до 30 балів.

17. Як оцінюватимуться завдання з історії України

За кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів за блок – 15. За кожну правильно визначену пару в завданнях на встановлення відповідності також буде нараховано по 1 балу, максимум за цей блок завдань – 20. За блок з історії можна отримати до 35 балів.

18. Як підготуватися до виконання завдань тесту з української мови

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування доречно використовувати:

19. Як підготуватися до тесту з математики

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Можна переглядати і уроки Всеукраїнської школи онлайн.

Для самостійного тренування можна використовувати:

20. Як підготуватися до тесту з історії України

Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн. Для самостійного тренування можна використовувати:

21. Чи буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ

Так. УЦОЯО вже підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом заздалегідь. Ознайомитися з ним можна тут. Також, щоб відтворити атмосферу НМТ, навчитися розподіляти час на виконання завдань, можна попрактикуватися в онлайновій версії НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Актуальну інформацію щодо вступних випробувань можна знайти на сайті УЦОЯО, а також на своїй інформаційній сторінці учасника тестування.

Коментарі

Всі новини