Facebook Pixel

Порядок вступу до вишів у 2022 році затверджено – Міносвіти

Міністерство юстиції 4 травня зареєструвало Порядок прийому для здобуття вищої освіти у 2022 році. Отже, цей документ набув юридичної сили.

«Цього року буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) на ступінь бакалавра (магістра з медичних і ветеринарних спеціальностей). НМТ відбудеться у формі комп'ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). НМТ за кордоном відбудеться одночасно з тестуванням в Україні. Для різних спеціальностей буде встановлено різні вагові коефіцієнти оцінок», – наголосив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Для майбутніх магістрів проведуть комплексний магістерський тест (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) для кон'юнктурних спеціальностей.

Для проведення тестування сформують основну, додаткову та спеціально організовану сесію. Абітурієнти, які не зможуть пройти тестування під час основної сесії, зможуть це зробити в наступні сесії.

Для вступу на бакалаврат на бюджетні місця та на контракт для кон'юнктурних спеціальностей враховуватимуться результати НМТ. Для спеціальностей «Фізична культура та спорт», «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн» (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»), «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», «Архітектура та містобудування» – результати творчого конкурсу, який за рішенням закладу може проводитися в дистанційній формі.

Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет. Для вступу на контракт на некон'юнктурні спеціальності враховуватимуться лише результати розгляду мотиваційних листів.

Як вступити на бакалаврат у 2022 році

Основні етапи вступу на бакалавра (медичного, ветеринарного магістра):

 • реєстрація електронних кабінетів – з 1 липня;
 • проведення творчих конкурсів – з 1 до 18 липня (бюджет+контракт), з 9 до 16 серпня (тільки контракт);
 • подання заяв для вступу – з 29 липня до: 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів (якщо вони відбудуться з 9 до 16 серпня); 23 серпня – для вступників за результатами НМТ, а також творчих конкурсів, якщо вони відбудуться з 1 до 18 липня;
 • оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 29 серпня;
 • підтвердження бажання навчатися на бюджеті – 2 вересня до 18:00.

Зарахування:

 • бюджет – 5 вересня;
 • контракт – визначають правила прийому закладу, але не пізніше за 30 вересня.

Переведення на вакантні місця – до 19 вересня.

Порядок вступу до магістратури у 2022 році

Для вступу до магістратури використовуватимуться:

 • на бюджет і контракт на спеціальності «Право», «Міжнародне право» – результати МКТ;
 • на бюджет і контракт на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») – результати магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) + професійного іспиту в навчальному закладі;
 • для вступу на інші спеціальності – результати професійного іспиту навчальних закладів (бюджет) або розгляду мотиваційного листа (контракт).

Основні етапи вступу до магістратури:

 • реєстрація для складання МКТ і МТНК – з 27 червня до 18:00 18 липня;
 • основна сесія МКТ і МТНК – з 10 до 17 серпня, додаткова – із 7 до 10 вересня;
 • реєстрація електронних кабінетів – з 1 серпня;
 • подання заяв для вступу починається 16 серпня й завершується: 23 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК або МКТ; 15 вересня – для осіб, які вступають на основі результатів МТНК, МКТ або лише професійного іспиту в навчальному закладі;
 • оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше за 20 вересня;
 • підтвердження бажання вчитися на бюджеті – до 18.00 24 вересня.

Зарахування:

 • бюджет – 25 вересня;
 • контракт– визначається правилами прийому закладу, але не пізніше за 30 листопада.

Переведення на вакантні місця – до 10 жовтня.

***

Для деяких категорій абітурієнтів, зокрема для мешканців тимчасово окупованих територій і зон активних бойових дій, буде збережено можливість скористатися спеціальними умовами конкурсного відбору. Докладні механізми вступу для них буде доопрацьовано протягом травня — червня.

Нагадаємо: тривалість НМТ нещодавно збільшено до 120 хвилин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉