Вперше за п'ять років мільярдери перестали багатіти

Інфографіка: Billionaires Report-2019

Інфографіка: Billionaires Report-2019

Мільярдери у 2018 році сумарно володіли статком у $8,5 трлн. За рік всі разом вони втратили $388 млрд (-4,3%). Падіння загальних статків світових мільярдерів відбулося вперше за останні п'ять років. А ось українські мільярдери навіть трохи розбагатіли – за рік їх капітал зріс на $400 млн.

Такі дані у звіті Billionaires Report-2019 представили швейцарський фінхолдинг UBS і консалтингова компанія PwC.

Quote«Бум мільярдерів за останні п'ять років зазнав природну корекцію. Зміцнення долара в поєднанні з більшою невизначеністю на фондових ринках в умовах жорсткої геополітичної обстановки створили умови для цього падіння», — пояснив один із топ-менеджерів UBS Йозеф Стадлер.

Втім, за його словами, бізнес мільярдерів продовжує процвітати. Вони створюють і керують компаніями, які перевершують за ефективністю фондові ринки.

Telegram Logo

Кількість українських мільярдерів за рік залишилася незмінною – всього їх семеро. Всі свої заощадження вони накопичили самостійно, а не отримали у спадок. Разом українські мільярдери володіють $13,6 млрд. Для порівняння, статки мільярдерів США становлять $3,1 трлн, Китаю — $982 млрд, Німеччини — $501 млрд, Росії — $421 млрд.

screenshot.png

В цілому в світі з 2017 по 2018 рік стало на 57 мільярдерів менше. У минулому році їх було 2101 людина.

За останні п'ять років кількість жінок-мільярдерів зросла на 49% — з 160 у 2013 році до 233 у 2018-му. Чоловіки-мільярдери показали більш стримані темпи зростання — за той же час їх стало на 39% більше.
  • Більше за всіх у світі свої гроші втратили мільярдери в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні – їх статки зменшилися на $217 млрд (-8%), до $2,5 трлн, а їх кількість зменшилась на 60 осіб, до 754. UBS вважає це падіння корекцією, адже за попередні п'ять років їх стало вчетверо більше.
  • Мільярдери Європи, Близького Сходу та Африки стали біднішими на $175 млрд (-6,8%), $2,4 трлн. Кількість мільярдерів у регіоні скоротилася на 31 людину, до 598 чоловік.
  • Тільки в американському регіоні мільярдери стали багатшими на $4,4 млрд. Їх загальний капітал збільшився до $3,6 трлн. Кількість мільярдерів зросла на 34 людини, до 749 чоловік.
1-kopiya.png

Місяцем раніше швейцарський банк Credit Suisse оприлюднив доповідь, присвячену світовому добробуту в цілому. За його підрахунками, з липня 2018 року по червень 2019-го він досяг нового рекорду — $360,6 трлн (+$9,1 трлн). А кількість доларових мільйонерів за цей час зросла на 2,4%, до 47 млн чоловік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Рада прийняла закон для виведення з тіні ринку металобрухту

Депутати прийняли в цілому законопроєкт №2426, який спрямовано на детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом. Його розробляла робоча група у складі представників заготівельників брухту, металургів і Мінекономіки.

Група Radisson відкриє новий готель в Україні. З видом на «Батьківщину-матір»

Міжнародний оператор готельного бізнесу Radisson Hotel Group (головний офіс у Брюсселі, Бельгія) планує відкрити перший готель під брендом Radisson у Києві – Radisson Pechersk Park Kiev, повідомив «Інтерфакс-Україна».

ЄС скоротить список «зелених» країн і не додасть до нього Україну

Європейський Союз до кінця цього тижня перегляне список країн поза союзом – «зелений» список. Йдеться про країни, які вважаються безпечними щодо коронавірусу та громадянам яких дозволено в'їзд на територію ЄС.