Вперше за п'ять років мільярдери перестали багатіти

Інфографіка: Billionaires Report-2019

Інфографіка: Billionaires Report-2019

Мільярдери у 2018 році сумарно володіли статком у $8,5 трлн. За рік всі разом вони втратили $388 млрд (-4,3%). Падіння загальних статків світових мільярдерів відбулося вперше за останні п'ять років. А ось українські мільярдери навіть трохи розбагатіли – за рік їх капітал зріс на $400 млн.

Такі дані у звіті Billionaires Report-2019 представили швейцарський фінхолдинг UBS і консалтингова компанія PwC.

Quote«Бум мільярдерів за останні п'ять років зазнав природну корекцію. Зміцнення долара в поєднанні з більшою невизначеністю на фондових ринках в умовах жорсткої геополітичної обстановки створили умови для цього падіння», — пояснив один із топ-менеджерів UBS Йозеф Стадлер.

Втім, за його словами, бізнес мільярдерів продовжує процвітати. Вони створюють і керують компаніями, які перевершують за ефективністю фондові ринки.

Кількість українських мільярдерів за рік залишилася незмінною – всього їх семеро. Всі свої заощадження вони накопичили самостійно, а не отримали у спадок. Разом українські мільярдери володіють $13,6 млрд. Для порівняння, статки мільярдерів США становлять $3,1 трлн, Китаю — $982 млрд, Німеччини — $501 млрд, Росії — $421 млрд.

screenshot.png

В цілому в світі з 2017 по 2018 рік стало на 57 мільярдерів менше. У минулому році їх було 2101 людина.

За останні п'ять років кількість жінок-мільярдерів зросла на 49% — з 160 у 2013 році до 233 у 2018-му. Чоловіки-мільярдери показали більш стримані темпи зростання — за той же час їх стало на 39% більше.
  • Більше за всіх у світі свої гроші втратили мільярдери в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні – їх статки зменшилися на $217 млрд (-8%), до $2,5 трлн, а їх кількість зменшилась на 60 осіб, до 754. UBS вважає це падіння корекцією, адже за попередні п'ять років їх стало вчетверо більше.
  • Мільярдери Європи, Близького Сходу та Африки стали біднішими на $175 млрд (-6,8%), $2,4 трлн. Кількість мільярдерів у регіоні скоротилася на 31 людину, до 598 чоловік.
  • Тільки в американському регіоні мільярдери стали багатшими на $4,4 млрд. Їх загальний капітал збільшився до $3,6 трлн. Кількість мільярдерів зросла на 34 людини, до 749 чоловік.
1-kopiya.png

Місяцем раніше швейцарський банк Credit Suisse оприлюднив доповідь, присвячену світовому добробуту в цілому. За його підрахунками, з липня 2018 року по червень 2019-го він досяг нового рекорду — $360,6 трлн (+$9,1 трлн). А кількість доларових мільйонерів за цей час зросла на 2,4%, до 47 млн чоловік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style