Facebook Pixel

Власники великих бізнесів вірять у нерухомість більше, аніж у крипту — інфографіка

Для вивчення інвестиційних тенденцій серед українських підприємців у листопаді 2024 року клуб лідерів бізнесу CEO Club організував опитування серед своїх учасників — власників та CEO українських компаній із різних секторів. В анкетуванні взяли участь понад 100 підприємців, власників бізнесу з річним оборотом від $10 млн, а також генеральних директорів компаній з оборотом від $50 млн.

Куди інвестували лідери бізнесу у 2024 році?

У 2024 році українські бізнесмени активно розширювали свої інвестиційні портфелі. Така стратегія допомагає зменшити ризики в умовах ринкової нестабільності та створює можливості для росту капіталу. Чверть підприємців вкладали кошти в криптовалюту, а 37% цікавились стартапами.


ТОП-3 напрями для інвестування у 2024 році:

  1. Стартапи та венчурні інвестиції — 37% респондентів вибрали цей напрямок, що свідчить про готовність брати на себе високі ризики в обмін на потенційно великі прибутки.
  2. Акції міжнародних компаній та облігації — 34%. Цей вибір зумовлений прагненням до стабільності та бажанням диверсифікувати інвестиційний портфель.
  3. Нерухомість в Україні (житлова та комерційна) — 30%. Незважаючи на загрози обстрілів, нерухомість залишається популярним вибором серед українських інвесторів.

Географічний розподіл інвестицій

Спостерігається чітка тенденція до диверсифікації інвестицій, водночас респонденти продовжують вірити в потенціал українського ринку. Третина опитаних (28%) інвестують в Україні менше ніж 10%, тоді як інша третина (31%) обирає інвестиції виключно в Україні. Це свідчить про те, що майже третина бізнес-лідерів залишається оптимістами щодо відновлення та розвитку українського ринку. Ще 41% респондентів диверсифікують свої інвестиції між Україною та міжнародними інструментами.


Плани підприємців на наступні 6 місяців

Порівнюючи ці результати з першим пунктом опитування, можна помітити, що деякі напрями для інвестицій втрачають популярність. Найбільшого зниження зазнає ринок нерухомості в Україні (-8%), а також криптовалюти (-6%), стартапи та венчурні інвестиції (-4%).

Зниження інвестицій у стартапи, ймовірно, зумовлене зовнішніми факторами, а не зміною стратегічних підходів бізнесменів. Тому це тимчасове явище, а не тривалий тренд», — зазначає Тарас Кириченко, член СЕО Club, член наглядової ради «Нової пошти», співзасновник Tolokа.

Фінансовий розподіл інвестицій у 2024

67% респондентів обирають обережний підхід до великих інвестицій, вкладаючи не більше $500 000 у 2024 році. Водночас 21% опитаних інвестували понад $1 млн, що свідчить про готовність до більш агресивних інвестиційних стратегій.

Інформаційні потреби інвесторів

Бізнес-лідери прагнуть отримати більше інформації про акції міжнародних компаній, стартапи та приватний капітал.

Результати опитування CEO Club показують, що українські бізнес-лідери, незважаючи на складну економічну ситуацію, намагаються знайти баланс між ризиком і стабільністю, активно коригуючи свої інвестиційні стратегії відповідно до нових реалій. Що важливо, вони продовжують вважати український ринок привабливим для інвестування.

Подякувати 🎉