Влада Саудівської Аравії дозволила провести IPO однієї з найбільших нафтових компаній у світі

Saudi Aramco. Фото: сайт компанії

Saudi Aramco. Фото: сайт компанії

Саудівське управління по ринку капіталу затвердив заявку державної нафтової компанії країни Saudi Aramco на проведення первинного розміщення частини своїх акцій (IPO). Про це повідомили у пресслужбі управління.

У повідомленні також йдеться про те, що згода на IPO вважається дійсною протягом шести місяців з дати прийняття рішення управлінням. Якщо розміщення акцій не пройде за цей час, рішення скасують.

Управління не уточнило кількість акцій, яка може бути розміщено, а також термін початку збору заявок і майданчик розміщення.

Проспект емісії Saudi Aramco опублікує до початку IPO. У ньому буде міститися фінансова звітність компанії, а також вся інформація про її діяльність та управління.

Джерела повідомили телеканалу «Аль-Арабія», що ціну будуть визначати 17 листопада по 4 грудня. Саме розміщення найімовірніше, розпочнеться 4 грудня.

Bloomberg пише, що часткова приватизація Saudi Aramco, яка вважається найбільш прибутковою в світі, стане найважливішою зміною в нафтовій промисловості Саудівської Аравії з 1970-х років, коли Aramco була націоналізована.

  • Контекст

Saudi Aramco оголосила про плани проведення IPO ще в 2016 році, але процедури включення цінних паперів до біржового списку кілька разів переносилися.

Кілька днів тому наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман прогнозував, що вартість компанії в ході IPO може бути оцінена на рівні близько $2 трлн, а 5% акцій — $100 млрд.


Saudi Aramco — національна нафтова компанія Саудівської Аравії. Найбільшу нафтову компанію світу за показником видобутку нафти і розміром нафтових запасів створили у 1993 році. Її контролює уряд Саудівської Аравії. За 2018 рік Saudi Aramco отримала рекордний у світі прибуток — вона заробила $111 млрд при загальній виручці $356 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Хто очолить Ощадбанк: Мінфін обрав фіналістів

Міністерство фінансів визначило п'ять фіналістів конкурсу на посаду голови правління державного Ощадбанку. Крім Геннадія Хелемського, Галини Пахачук і Сергія Наумова, за даними джерела zn.ua на посаду претендують також Антон Тютюн і Сергій Магдич.

Карантин відібрав прибуток у шести з десяти українських компаній

Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній. З усіх членів Американської торговельної палати 64% зафіксували зниження доходів. І тільки 5% мають підвищення доходів.

Як я провела карантин

Цього року літо почалося з майже скасування карантину. Зазвичай влітку планують відпустку, а тут схопилися за роботу після двох з половиною місяців, проведених вдома. У журналістів усе навпаки: під час карантину роботи додалося.

style