Facebook Pixel

Вкладникам банку «Фінанси та кредит» повернули 1,5 млрд грн — пресслужба Костянтина Жеваго

У відповідь на повідомлення Нацбанку про старт процедури примусового стягнення з ексвласника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго 1,5 млрд грн його пресслужба повідомила, що ця сума з відсотками під наглядом куратора НБУ була видана вкладникам.

У НБУ також повідомили, що Жеваго намагався оскаржити рішення суду, але не сплатив вчасно судовий збір, що й дозволило Нацбанку звернутися в Державну виконавчу службу для примусового виконання рішення суду.

«Так, дійсно, апеляційну скаргу було повернуто без розгляду по суті, оскільки, на думку апеляційної інстанції, сума судового збору має бути більшою. Ми не згодні з цим рішенням, воно оскаржене нами у Верховному суді, і ми вважаємо, що маємо законне право на справедливий розгляд справи по суті», — повідомили у пресслужбі Жеваго.

Там також підкреслили, що Жеваго до останнього намагався врятувати банк від введення тимчасової адміністрації та подальшої ліквідації, але «непрофесіоналізм керівництва НБУ привів до виведення з ринку не тільки банку «Фінанси та кредит», але й ряду інших найбільших банків України, які могли бути підтримані регулятором у відповідності до законодавства України і могли уникнути ліквідації, коли вкладники, кредитори, держава та акціонери банків не зазнали б збитків».

Контекст. У серпні Держбюро розслідувань звинуватило двох топменеджерів і посадових осіб збанкрутілого банку «Фінанси та кредит», який належав Жеваго, в розтраті 2,5 млрд грн.

У ході слідства стало відомо, що офшорна компанія з 2007 по 2014 рік відкривала кредитні лінії в банках за кордоном. Ці іноземні фінустанови й «Фінанси та кредит» уклали договори на понад $113 млн. Банк Жеваго поручився через офшорну компанію своїми коштами на кореспондентських рахунках у цих закордонних банках. Після цього офшорна компанія не виплатила борг, а іноземні банки списали з банку «Фінанси та кредит» $113 млн. Зробили вони це після банкрутства банку Жеваго.

За даними Фонду гарантування вкладів фізосіб, перед тим як «Фінанси та кредит» збанкрутував, з нього вивели 5 млрд грн. Сам Жеваго у банкрутстві своєї фінустанови звинувачував менеджмент.

У жовтні Жеваго заочно вручили підозру у відмиванні та розтраті 2,5 млрд грн банку-банкрута «Фінанси та кредит».

Пізніше, наприкінці жовтня, Жеваго тимчасово відсторонився від посади головного виконавчого директора Ferrexpo через висунуті звинувачення у причетності до розкрадання коштів банку «Фінанси та кредит» на суму 2,5 млрд грн.

За даними джерел агентства «Українські новини», Жеваго переховується у Швейцарії. А в грудні суд дозволив його заарештувати.

Подякувати 🎉