Facebook Pixel

На Канарах прокинувся вулкан, який «спав» пів століття. Евакуювали понад 5 тис. людей

Після тижневого наростання сейсмічної активності на іспанському острові Ла-Пальма в Атлантичному океані сталося виверження вулкану Кумбре-В'єха. Владі довелося екстрено евакуювати тисячі людей.

Як повідомляє Reuters, минулого тижня поблизу вулкану було зафіксовано понад 22 тис. підземних поштовхів, у регіоні оголосили стан підвищеної готовності. У неділю, 19 вересня, на острові стався потужний землетрус силою 4,2 бала, слідом за яким і «прокинувся» вулкан. Він спричинив низку невеликих лісових пожеж. Людей закликали не наближатися до місця виверження.

Влада оголосила про евакуацію жителів населених пунктів, розташованих поблизу. Президент Канарських островів Анхель Віктор Торрес заявив про евакуацію понад 5 тис. людей. Повідомлень про постраждалих наразі немає.

«Малоймовірно, що ще когось доведеться евакуювати. Лава рухається до узбережжя, і збитки будуть істотними. За оцінками експертів, там приблизно 17 — 20 млн кубометрів лави. Усе вказує на те, що нових точок виверження не буде. Можуть бути інші тріщини, однак безпеку громадян гарантовано», — розповів він.

Експерти з Іспанського географічного інституту повідомили, що внаслідок виверження на пагорбі утворилося п’ять тріщин. Поки що вони не беруться прогнозувати, як довго це триватиме, — кілька днів чи кілька місяців.

Востаннє потужне виверження Кумбре-В'єха на Канарських островах було в 1971 році.

Контекст. У серпні в Італії відбулося виверження найбільшого активного вулкана Європи — Етни.

Подякувати 🎉