Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На Канарах прокинувся вулкан, який «спав» пів століття. Евакуювали понад 5 тис. людей

Виверження вулкану на Канарських островах. Фото: twitter.com/SiggySimonJr

Виверження вулкану на Канарських островах. Фото: twitter.com/SiggySimonJr

Після тижневого наростання сейсмічної активності на іспанському острові Ла-Пальма в Атлантичному океані сталося виверження вулкану Кумбре-В'єха. Владі довелося екстрено евакуювати тисячі людей.

Як повідомляє Reuters, минулого тижня поблизу вулкану було зафіксовано понад 22 тис. підземних поштовхів, у регіоні оголосили стан підвищеної готовності. У неділю, 19 вересня, на острові стався потужний землетрус силою 4,2 бала, слідом за яким і «прокинувся» вулкан. Він спричинив низку невеликих лісових пожеж. Людей закликали не наближатися до місця виверження.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Влада оголосила про евакуацію жителів населених пунктів, розташованих поблизу. Президент Канарських островів Анхель Віктор Торрес заявив про евакуацію понад 5 тис. людей. Повідомлень про постраждалих наразі немає.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Малоймовірно, що ще когось доведеться евакуювати. Лава рухається до узбережжя, і збитки будуть істотними. За оцінками експертів, там приблизно 17 — 20 млн кубометрів лави. Усе вказує на те, що нових точок виверження не буде. Можуть бути інші тріщини, однак безпеку громадян гарантовано», — розповів він.

Експерти з Іспанського географічного інституту повідомили, що внаслідок виверження на пагорбі утворилося п’ять тріщин. Поки що вони не беруться прогнозувати, як довго це триватиме, — кілька днів чи кілька місяців.

Востаннє потужне виверження Кумбре-В'єха на Канарських островах було в 1971 році.

Контекст. У серпні в Італії відбулося виверження найбільшого активного вулкана Європи — Етни.

Коментарі

Всі новини