Facebook Pixel

Виробник кисню для ковідних хворих поновив роботу — МОЗ

Виробник кисню, зупинений через технічні проблем, поновив роботу, проте на двох інших майданчиках з виробництва цього важливого газу в лікуванні ковідних хворих тривають планові регламентні роботи.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда, передає «Інтерфакс-Україна».

«На двох заводах були заплановані регламентні роботи на жовтень, вони наразі й проходять у плановому режимі. Ще один завод — він трохи зламався, але станом на п'ятницю повністю відновив свою роботу. Тому ми нині говоримо тільки про планові регламенти на двох заводах, всі інші підприємства працюють у повному обсязі», — сказав він.

За його словами, на тлі боротьби з ковідом у лікарнях різко зросло споживання кисню. Тому за рік кількість ліцензованих виробників рідкого й газоподібного кисню зросла з 16 до 22.

«Раніше в середньому споживалося 19 літрів на пацієнта, то наразі вже 38 літрів», — сказав він.

У звичайному режимі лікарні мають тижневий запас кисню. «Нині цей запас два-три дні, але система працює, логістика є і кисень оперативно підвозиться, можливо, у меншій кількості, але регулярніше», — сказав він.

Комаріда уточнив, що частина кисню, яку виробляли в Україні, сьогодні везуть з-за кордону. Зокрема з Польщі.

«Ми ще не увійшли в піковий період. Коли кисень буде більш необхідний, ці заводи працюватимуть на повну потужність, навіть після регламенту вони збільшать кількість кисню, який вироблятимуть», — сказав він.

Комаріда також уточнив, що «атомні станції є ліцензованими виробниками кисню, які заправляють кисень в балони й здійснюють планові постачання».

«Можливо, це звучить трохи незвично, але «атомки» виробляють кисень, і він надходить до лікарень. Це не проблемне питання, це нормальний робочий процес», — сказав він.

Наразі Запорізька АЕС постачає кисень у балонах лікарням Запоріжжя.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉