Facebook Pixel

Воєнний стан в Україні буде запроваджено в разі повномасштабного вторгнення

Воєнний стан в Україні буде запроваджено в разі повномасштабної воєнної агресії з боку РФ в Україні. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільному з президентом Естонії Аларом Карісом брифінгу в Києві, передає Інтерфакс Україна. Це сталося після того, як президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання незалежними так званих ДНР і ЛНР.

«Щодо воєнного стану дуже просто — це питання для нас зрозуміле: ми віримо в те, що війни не буде потужної проти України та не буде широкої ескалації з боку Російської Федерації. Якщо буде — буде впроваджено воєнний стан».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Ба більше, наразі в Україні планують запровадити режим надзвичайного стану.

Що таке воєнний стан?

Воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо є небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави.

Згідно із законом, під час воєнного стану керівництво державою переходить до військового командування, яке разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування мають запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму.

Чи обмежуються права під час воєнного стану в Україні?

Так. Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду до населених пунктів та виїзду з них, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів. Нова військова влада отримає право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян.

Запрацює також право на заборону діяльності політичних партій і громадських організацій, якщо вони становлять ризик суверенітету та національній безпеці України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉