Facebook Pixel

Зеленський допустив повний розрив дипломатичних відносин з РФ. Кремль відреагував

Президент Володимир Зеленський не заперечив імовірність повного розірвання дипломатичних відносин із Російською Федерацією. Про це він розповів на спільній пресконференції зі своїм естонським колегою Аларом Карісом.

Глава держави уточнив, що відповідний запит він отримав від Міністерства закордонних справ, та додав, що вивчить його найближчим часом.

Президент наголосив, що нині Росія здійснює наступ на територіальну цілісність України. Зокрема, одним із низки ескалаційних кроків Зеленський назвав підписання Путіним указу про визнання незалежності самопроголошених «ЛНР» та «ДНР».

«Ми розуміємо, що це юридична агресія, яка дає досить міцний фундамент для можливої ескалації з боку Росії та бойовиків».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Також глава держави висловив думку, що нинішня ситуація не переросте у війну. Зеленський додав, що якщо це все ж таки станеться, в Україні буде впроваджено воєнний стан.

Президент також закликав західні країни вдатися до повної зупинки «Північного потоку – 2».

«Європа і світ не можуть допустити повторення таких трагічних помилок, допущених у Грузії у 2008 році. Ми погодилися з необхідністю негайного запровадження санкцій проти Росії за черговий акт агресії проти України. Ці санкції повинні містити повну зупинку «Північного потоку — 2»

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Як на слова Зеленського відреагували у Кремлі

Як пише ТАСС, у російському МЗС заявили, що РФ завжди готова до діалогу з Україною, розрив дипломатичних відносин призведе лиш до погіршення ситуації. Спікер Кремля Дмитро Пєсков додав, що Росія визнала «ЛДНР» винятково в тих межах, у яких вони себе проголосили. Окрім того, він наголосив, що наразі не може підтвердити інформацію про введення російських військ на територію самопроголошених республік. Пєсков також підкреслив, що питання Мінських домовленостей нині не на порядку денному.

Контекст. Нагадаємо: ввечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання незалежності так званих ДНР і ЛНР. Один із пунктів обох указів передбачає здійснення Росією функцій щодо підтримання миру на їх території. Рішення Путіна зустріло широкий міжнародний осуд. Разом із РФ незалежність «ЛДНР» погодився визнати поки що тільки президент Сирії Башар Асад.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉