Facebook Pixel

Росію можуть вивести з ЄБРР через визнання так званих ЛДНР

Член ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) від України Артем Шевальов заявив, що ставить перед Радою директорів і Радою керівників ЄБРР питання про негайне зупинення членства Росії в організації. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Quote«На підставі кричущого порушення Росією норм міжнародного права через визнання «суверенітету» терористичних угруповань «ДНР/ЛНР» невідкладно порушую перед Радою директорів та Радою керівників Європейського банку реконструкції та розвитку питання про негайне зупинення членства Росії в ЄБРР відповідно до статей 83 та 38.1 угоди про заснування банку», — написав Шевальов.

Він зазначив, що є всі підстави розраховувати на серйозну підтримку інших акціонерів банку з цього питання.

Контекст. Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання незалежності так званих ДНР і ЛНР. Один із пунктів обох указів передбачає здійснення Росією функцій щодо підтримання миру на їх території.

Рішення Путіна зустріло широкий міжнародний осуд. Разом із РФ незалежність так званих ЛДНР погодився визнати поки що тільки президент Сирії Башар Асад. Одразу після підписання відповідного указу Путіним Зеленський провів телефонні бесіди з президентом Франції Емманюелем Макроном, німецьким канцлером Олафом Шольцем, британським прем'єром Борисом Джонсоном і президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉