Ухваливши рішення визнати «ЛДНР», президент Росії Володимир Путін цим фактично заявив, що:
- для нього немає такої держави «Україна»;
- переговори він вестиме тільки зі США, а не з главами європейських держав, а України й поготів;
- до будь-яких можливих санкцій Заходу в Росії готові й не бояться їх.
Ступінь адекватності таких заяв оцінити складно. Нові санкції щодо Росії поки що не введено, але ринки, курс рубля та акції російських компаній уже демонструють свою реакцію, в основі якої побоювання, пов'язані з ризиком подальшого ускладнення ситуації навколо України.
Ціна нафти після визнання Путіним «ЛДНР»
Вартість квітневого ф'ючерсу на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE зросла з початку торгів 22 лютого на 3,5% — до $97 за барель. У деякі моменти ціна перевищувала $99. Востаннє Brent коштувала дорожче за $99 за барель у вересні 2014 року.
Вартість ф'ючерсу на нафту марки WTI з постачанням у квітні 2022 року підіймалася на 4,6% — до $94,4 за барель.
Експерти агентства Fitch зазначають, що загострення геополітичних подій навколо України робить внесок у зростання цін на нафту, яке може сягати $15 за барель. Якщо події підуть за сценарієм, який має на увазі відсутність подальшої ескалації, мінімальні санкції, що не зачіпають нафтогазовий сектор, заморожування конфлікту, то в підсумку ця геополітична премія зникне, вважають у Fitch.

Фондовий ринок після визнання Путіним «ЛДНР»
Індекс Лондонської фондової біржі на відкритті торгів 22 лютого знизився на 1,3%. Індекс FTSE 100, під час розрахунку якого за основу беруться акції 100 компаній із найбільшою капіталізацією, скоротився на 102 пункти — до 7 381 пункту, досягнувши в такий спосіб найнижчих показників із 24 січня.

Ціна на золото після визнання Путіним «ЛДНР»
Вартість золота під час торгової сесії на біржі Comex 22 лютого досягла максимуму з 1 червня 2021 року. Станом на 10 годину за київським часом ціна зросла на 0,84% – до $1 916 за тройську унцію, свідчать дані торгового майданчика.
«Ціна на золото зростає під впливом двох чинників: глобальної інфляції та геополітичної напруженості, — вважають в «Альфа-банку». — На тлі інфляційного тиску на глобальному рівні та очікуваного підвищення ставок центробанків інвестори купують золото як захисний актив. Водночас дорогоцінний метал є для низки інвесторів «тихою гаванню» на тлі посиленої геополітичної напруженості».

Курс рубля та акцій у Москві
Курс євро на Московській біржі зріс на 1,25% — до 91,28 рубля, свідчать дані торгів на 09:12 за київським часом. Востаннє європейська валюта торгувалася вище за позначку 91 рубль торік – 26 квітня.
Курс долара зріс на 1,22% — до 80,75 руб.
Рубль почав різке ослаблення ще вчора, 21 лютого, після того, як лідери «ДНР» і «ЛНР» звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про визнання їхньої «незалежності».
Російський фондовий ринок відкрився 22 лютого різким падінням. Його дещо сповільнили заяви Банку Росії щодо підготовки заходів зі стабілізації фінансового ринку в разі введення санкцій.
На 09:30 за київським часом індекс «Мосбіржі» становив 2859 пунктів (мінус 5,8%, на піку зниження він падав нижче за 2760 пунктів), індекс РТС — 1115 пунктів (мінус 7,7%). Вартість більшості «блакитних фішок» на Московській біржі (акції російських компаній) впала в межах 14,8%.
«Доки ринки не будуть впевнені, що ризики військової ескалації нейтралізовано, зберігається ймовірність того, що курс рубля покаже ослаблення, а фондовий ринок продовжить зниження», — вважають в «Альфа-банку».