Facebook Pixel

Українці нікому нічого не віддадуть – головне зі звернення Зеленського

Президент Володимир Зеленський на тлі підписання своїм російським колегою Володимиром Путіним указу про визнання незалежності самопроголошених «ЛДНР» запевнив українців, що зараз причин для паніки немає. Також він наголосив, що дії Кремля можуть означати односторонній вихід РФ із Мінських угод та ігнорування рішень, досягнутих у межах Нормандського формату.

«Як тільки ми побачимо зміну ситуації, як тільки ми побачимо зростання ризиків, ви будете про все це знати. Зараз немає жодних причин для хаотичних дій, зробимо все, щоб так було й надалі. Ми віддані мирному дипломатичному шляху, будемо йти ним і тільки ним. Ми на своїй землі, ми нікого й нічого не боїмося, ми нікому й нічого не винні й і ми нічого й нікому не віддамо — ми в цьому впевнені. Бо зараз не лютий 2014-го, а лютий 2022 року».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Глава держави підкреслив, що межі української держави залишаться незмінними — такими, якими їх визнала міжнародна спільнота. Зеленський також припустив, що визнанням «ЛНР» і «ДНР» Москва фактично легалізує свої війська, які й так перебувають на окупованих територіях України з 2014 року.

«Україна однозначно кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету та територіальної цілісності держави. Уся відповідальність за наслідки через згадані рішення покладається на Росію».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Контекст. Нагадаємо: ввечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання незалежності так званих «ДНР» і «ЛНР». Один із пунктів обох указів передбачає здійснення Росією функцій щодо підтримання миру на їхній території.

Рішення Путіна зустріло широкий міжнародний осуд. Разом із РФ незалежність «ЛДНР» зголосився визнати поки що тільки президент Сирії Башар Асад.

Одразу після підписання відповідного указу Путіним Зеленський провів телефонні бесіди з президентом Франції Еммануелем Макроном, німецьким канцлером Олафом Шольцем, британським прем'єром Борисом Джонсоном і президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉