Відповідь за вибори. США підготували нові санкції проти Росії

Автор

У Конгресі США сьогодні, 15 травня, обговорять новий пакет санкцій проти Росії, покликаний покарати її за втручання у вибори 2016 і 2018 років, повідомляється в опублікованій на сайті палати чернетці документа. Серед запропонованих заходів – обмеження проти російського держборгу, держбанків та енергетичних проектів. Карати Росію будуть у два етапи.

Конгресмени пропонують увести заборону на операції з новими випусками російського держборгу. Визначити список Мінфін США повинен протягом 90 днів після того, як закон набуде чинностi. Під санкціï можуть потрапити облігації та інші інструменти, випущені російським Центробанком, Фондом національного добробуту, Мінфіном або іншими інститутами за дорученням уряду з терміном погашення не більше 14 днів.

Оборонні компанії, в які інвестовано не менше $5 млн, потраплять до жорсткого секційного SDN-списку, до якого, в тому числі, потрапить і «Ростех». Зараз проти нього застосовані м’якші секторальні санкції (SSI-список). Його дочірні компанії занесені до SDN тільки частково.

А ще через 15 днів санкції очікують фізичних осіб, які сприяли втручанню у вибори. Крім того, проект пропонує громадянам США розкривати інформацію про частки участі в «ВЕБ», Сбербанку, «ВТБ», Газпромбанку, Россельхозбанке і Промсвязьбанку.

Якщо Росія буде втручатися в американські вибори, то в майбутньому законодавці пропонують карати повною забороною на будь-які інвестиції у російський енергетичний сектор та його компанії.

Також обов’язковими будуть санкції проти як мінімум одного держбанку або Російського фонду прямих інвестицій. У зоні ризику можуть опинитися Сбербанк, «ВЕБ», «ВТБ», Газпромбанк, Россельхозбанк та Промсвязьбанк. Наявнiсть доказiв їхньої участі у виборах необов’язкова.

Деякі із заходів, що містяться в новому документі, вже були представлені в інших редакціях санкційних законопроектів, зокрема у проектi DASKA 2019 сенаторів Ліндсі Грема і Боба Менендес, внесеному до Конгресу в лютому 2019 року. Цi заходи також були спрямовані на російський держборг, участь в енергетичних проектах російських держкомпаній за кордоном, держбанки, на бізнесменів та олігархів.

При цьому, новий документ не передбачає введення санкцій проти СПГ-проектів, на відміну від представленого раніше. Вимога про розкриття інформації про частки американських громадян у російських держбанках досі у проектах конгресменів також не фігурувала.

Перша версія законопроекту DASKA Act з’явилася після зустрічі Володимира Путіна з Дональдом Трампом в Гельсінкі влітку 2018 року. Тоді вона обурила супротивників Трампа і викликала проти нього хвилю звинувачення в національнiй зраді.

Читати на The Page