Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Верховний суд вперше підтримав ОККО в «газовій» справі проти АМКУ

Фото: wikipedia

Фото: wikipedia

Верховний суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій, які підтверджували законність висновків Антимонопольного комітету України (АМКУ) про змову на ринку автогазу компанії «ОККО Контракт». Суд відправив справу на повторний розгляд, пише профільне видання enkorr.

Видання відзначає, що в рамках цієї справи Верховний суд вперше став на бік учасників ринку, які, за твердженням Антимонопольного комітету, домовилися про змову на ринку скрапленого газу наприкінці літа 2017 року.

Суд вирішив, що суди попередніх інстанцій не встановили всіх обставин справи, не оцінили докази і аргументи «ОККО Контракт» належним чином.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У суді також зазначили, що схожі дії учасників ринку, на які вказує АМКУ, не можуть бути єдиним доказом змови між підприємствами. Це могло бути продиктовано специфікою ринку автогазу або бути просто збігом.

Контекст

  • Антимонопольний комітет вважає, що учасники ринку нібито однаково підвищували ціни на скраплений вуглеводневий газ наприкінці літа 2017 року. Але об'єктивних підстав для цього не було. Через це в червні 2018 року АМКУ оштрафував п'ять учасників ринку на 41 млн грн. WOG тоді отримав штраф на 18,8 млн грн, «Надія» — на 12 млн грн, «ОККО» — на 6,4 млн грн, «БРСМ-Нафта» — на 4,6 млн грн, «Авантаж 7» — на 3,3 млн грн.
  • Після цього компанії оскаржили це рішення АМКУ в суді. Наразі суд розглядає 10 справ за позовами оштрафованих учасників ринку.

Коментарі

Всі новини