Facebook Pixel

В Єревані триває протистояння прем'єра країни та Генштабу

В Єревані 25 лютого відбулися мітинги

В Єревані 25 лютого відбулися мітинги

Увечері 25 лютого додаткові підрозділи сил безпеки стягнуті до будівлі парламенту Вірменії.

Your browser doesn't support HTML5 video.

ЄС і посольство США в Вірменії заявили, що стежать за ситуацією в країні. Представник глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля Пітер Стано закликав «усіх гравців» утриматися від дій, які можуть призвести до ескалації конфлікту.

Telegram Logo

«Ми закликаємо всі сторони прийти до спокою, стриманості та послабити напругу мирно і без насильства», — написало американське посольство в Facebook. Дипмісія додала, що США підтримують демократичні реформи в Вірменії.

В Єревані 25 лютого одночасно пройшли мітинги прихильників прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна й опозиції, що вимагає його відставки.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Кризова ситуація в країні ускладнилася конфліктом Пашиняна та Генштабу, який підтвердив вимогу про відставку прем'єра після того, як той звільнив першого заступника начальника Генштабу Тирана Хачатряна. Напередодні Хачатрян назвав несерйозними слова Пашиняна про ефективність ракетних комплексів «Іскандер», які використовувалися під час недавньої війни в Нагірному Карабасі.

81jwtkoqvkadycex.jpg

Потім Пашинян звільнив з посади і начальника Генштабу Оніка Гаспаряна. Перед цим Генштаб зажадав відставки Пашиняна й уряду.

erevan-protest.jpg

Протести в країні тривають з 10 листопада, з моменту підписання мирної угоди щодо Нагірного Карабаху. Опозиція вимагає відставки Пашиняна за те, що він допустив передачу частини спірних територій Азербайджану.

Учасники мітингу, які вимагають відставки Пашиняна, почали встановлювати намети біля будівлі парламенту.

Пашинян заявив на мітингу своїх прихильників: «Мій наказ усім солдатам, офіцерам, генералам: займайтеся вашою справою, охороною кордонів і територіальної цілісності Вірменії. Це мій наказ, і ніхто не може його порушити. Армія не може брати участь в політичних процесах. Народ не допустить військового перевороту в Вірменії. У колишньої влади країни є ставленики в збройних силах, вони повинні піти».

Контекст. Комплекси «Іскандер» не застосовувалися під час конфлікту в Нагірному Карабасі, заявив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков.

Він додав, що в Міноборони «з подивом і здивуванням» ознайомилися із заявою Пашиняна про те, що використовувані в Нагірному Карабасі збройними силами Вірменії ракети комплексів «Іскандер» не «вибухнули або вибухнули лише на 10%». «Судячи з усього, прем'єр-міністра Вірменії ввели в оману», — сказав Конашенков.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини